MojAndroid

Spoločnosť Sony predstavila na tohtoročnej výstave MWC 2018 dvojicu nových vlajkových smartfónov Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact. Tieto zariadenia však už neobsahujú 3,5 mm audio konektor, pričom predošlé generácie tento konektor ešte ponúkali. Zaujímavé a jemne prekvapivé je aj odôvodnenie od výrobcu.

Náš tip
Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact: Nové vlajkové smartfóny oficiálne predstavené | MWC 2018

Sony odôvodňuje

Podľa slov výrobcu, práve odstránenie známeho 3,5 mm konektoru pomohlo posunúť zariadenia do aktuálneho dizajnového jazyka Ambient Flow. Práve dizajn by mal byť tým hlavným dôvodom. Výrobca si však tiež uvedomuje trend smerom k bezdrôtovým slúchadlám a upustenie od káblových slúchadiel.

Navonok však môže toto vyjadrenie pôsobiť trochu zvláštne. Výrobcu to posúva do roviny nasledovateľa určitého trendu a nie tvorcu daného trendu. Sony síce prináša v rámci svojich nových smartfónov zmeny v dizajne a tiež displej s populárnym pomerom strán 18:9. Nejde však o mimoriadne tenké zariadenia (11,1 mm resp. 12,1 mm) a takisto kapacita batérie nie je, jednoducho povedané, nadpriemerná (2870 mAh resp. 3180 mAh). Ktoré dizajnové či funkčné zmeny si tak vyžiadali odstránenie 3,5 mm “jacku” výrobca neuviedol.

Spoločnosť Sony tiež poukazuje na to, že môžete aj naďalej používať káblové slúchadlá. Je možné využiť slúchadlá s koncovkou USB-C alebo využiť redukciu v balení. Na niektorých trhoch je k dispozícii dokonca redukcia “Y”, ktorá ponúkne možnosť používať slúchadlá a zároveň nabíjať smartfón. Paradoxom ostáva, prečo Sony na vybraných trhoch pridáva do balenia slúchadlá s 3,5 mm konektorom práve k smartfónom, ktoré tento konektor už neobsahujú.

Náš tip
TOP 5 funkcií vlajkovej lode Sony Xperia XZ2

Chýba vám 3,5 mm audio konektor? Je to jedno z vašich kritérií pri kúpe nového smartfónu? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

15.3.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+