MojAndroid

Sony v druhom kvartáli tohto roku obchodoval so ziskom 3,7 miliardy jenov, a to aj napriek tomu, že predal menej smartfónov ako v minulom roku. Pozitívne finančné výsledky mobilnej divízie sú odrazom toho, že spoločnosť zefektívnila výrobu smartfónov, pričom sa zamerala najmä na predaj zariadení z vyššej cenovej kategórie. Z tej automaticky plynú aj vyššie zisky. Sony pritom ešte minulý rok obchodoval v rovnakom období so stratou až 20 miliárd jenov (približne 193 miliónov dolárov). Zlou správou je, že množstvo smartfónov predaných v roku 2016 je opäť menší ako v minulom roku. Navyše, predpovede pre fiškálny rok 2016 tiež nie sú veľmi priaznivé.

Náš tip
Sony Xperia XZ: Smartfón, ktorý baví | RECENZIA

sony-xperia-q3-2016-results

Sony ešte začiatkom tohto roka predpovedalo, že predá viac ako 20 miliónov Xperií. Tento plán však neskôr v priebehu roka znížilo na 19 miliónov a dnes je to dokonca už len 17 miliónov. V treťom kvartáli predal výrobca len 3,5 milióna kusov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom skoro o polovicu menej. V reči peňazí to znamená, že mobilná divízia zaznamenala za prechádzajúci kvartál príjmy na úrovni 168,8 miliardy jenov, čo predstavuje medziročný pokles na úrovni 34%. Sony má pred sebou ešte najvýnosnejšie obdobie tohto roka a bude zaujímavé sledovať, ako sa prejaví na jeho hospodárskych výsledkoch.

Náš tip
Sony Xperia X Compact: Dôstojný nástupca malých high-endov | RECENZIA

sony-xperia-units-shipped-q3-2016

Zdroj: Xperiablog

 

2.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+