MojAndroid

Generálny riaditeľ spoločnosti Sony v Indii – Kenichiro Hibi – potvrdil, že spoločnosť Sony rozmýšľa o tom, že presunie svoju výrobu do tejto východnej krajiny. Tento krok má byť súčasťou najnovšej iniciatívy z Indie pod názvom “Make in India”, ktorá tvrdí, že tovar je lepšie v Indii vyrábať, ako ho tam importovať. Za iniciatívou stojí priamo tamojší minister vlády Narendra Modi.

sony-xperia-z4-tablet-2

Náš tip
TESTUJEME | Sony Xperia Z4 Tablet – pýtajte sa, čo vás zaujíma

Záujem o výrobu v Indii prejavili aj ďalšie technologické spoločnosti, napríklad Foxconn či Samsung, ktorý v Indii už teraz vyrába svoje Tizen zariadenia Samsung Z1. Modi chce vo svojej krajine aj továrne Sony, a tak rokuje z vedením spoločnosti.

Vďaka silnej iniciatíve pána Modiho sa musíme, samozrejme, vyrovnať s tým, kde India smeruje a akú stratégiu na to používa. Sme však v jednaniach o tom, ako môžeme Indii v jej smerovaní pomôcť. Nateraz nemáme k tejto situácii žiadne špecifické komentáre. Seriózne študujeme, ako by sme mohli na požiadavky pána predsedu vlády odpovedať. – tvrdí Hibi.

Zatiaľ nie je známe, na koľko sú plány spoločnosti Sony o vybudovaní tovární v Indii seriózne, no niektoré zdroje tvrdia, že Sony v Indii otvorí továrne do dvoch rokov.

Zdroj: GSMArena

29.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+