MojAndroid

Sony na tohtoročnom veľtrhu CES predstavil dve veľmi novinky, ktorými sa konečne zaradil medzi výrobcov smartfónov s dvojjadrovými procesormi. Tu sa však cesta spoločnosti nekončí a podľa získaného zoznamu, sprostredkovaného portálom GSMArena, má pre nás tento rok pripravených ďalších 11 smartfónov. Okrem Xperie S by sa tak v priebehu roka mali na trhu objaviť ďalšie telefóny. Ich kódové označenia spolu s cenami a predpokladaným dátumom vydania, môžete vidieť v tabuľke nižšie. Ako prvé v zozname figurujú modely Kumquat, Nypon a Pepper, ktoré uvidíme možno už v apríli. Nasledujú ich ďalšie, no bez povšimnutia by nemali zostať najmä drahšie modely Hayabusa a Mint. Vybaví ich Sony štvorjadrovým procesorom? Budú môcť konkurovať zatiaľ nevydanému Galaxy SIII od Samsungu a ďalším pripravovaným hitom tohto roka akými sú HTC Edge alebo Asus Padfone?

Na internete sa medzitým objavil aj prvý výsledok z benchmarku NenaMark a rozmazaná fotografia MT27i Pepper, ktoré by mohli potvrdzovať dôveryhodnosť tohto zoznamu. Odhalené boli parametre: grafický akcelerátor Mali-400 MP a displej s rozlíšením 854 x 480 px. Špekuluje sa tiež o prítomnosti dvojjadrového procesora s taktom 1GHz , 3,7 palcovom displeji a 5Mpix fotoaparáte.

Zdroj: GSMarena.com, pocketnow.com

19.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+