MojAndroid

Spoločnosť Sony je v otázke mobilného trhu veľmi špecifickou. Hoci sa jej dobre nedarí s predajom mobilných zariadení, aj tak ju považujú za lídra. Avšak v oblasti mobilných fotoaparátov. Tie dodáva aj do zariadení Samsung, Xiaomi, Motorola, či Apple. Sony si chce túto pozíciu jednoznačne udržať a dôkazom toho sú aj najnovšie jednania so spoločnosťou Toshiba, od ktorej má Sony odkúpiť celú divíziu výroby mobilných fotoaparátov. Za prijateľných 165 miliónov dolárov. V cene divízie je aj továreň v Japonsku, kde by mohlo Sony zväčšiť svoje výrobné kapacity.

Sony_Xperia_Z5_Compact_recenzia-16

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia Z5 Compact: Najlepší mini

Toshiba výraba do mobilných fotoaparátov najmä LSI a diskrétne polovodiče, ktoré by Sony mohlo využiť vo svojich fotoaparátoch. Postavenie Toshiby na trhu však nateraz nie je tak zlé, aby túto divíziu musela predať. Chce sa jej však zbaviť kvôli tomu, že sa orientovať na iné trhy. V rukách spoločnosti Sony by divízia výroby mobilných fotoaparátov určite napredovala a rástla rýchlejšie. Je len otázkou hodín či dní, kedy sa dozvieme, či sa táto kúpa naozaj odohrá a spoločnosti v tejto dobe určite diskutujú o ďalších podmienkach predaja.

Zdroj: Reuters

26.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+