MojAndroid

Dnes už nie je ničím výnimočným, keď aj počas bežného dňa spravíme niekoľko fotiek alebo videí bez toho, aby sme zažili niečo výnimočné. Odfotíme si jedlo, natočíme svojho psa, pošleme fotku nového oblečenia svojej polovičke či jednoducho miesto posielania správ posielame fotky, ktoré sú často oveľa vysvetľujúcejšie ako text. Ak chcete posunúť takúto dokumentáciu bežného dňa na nový level, je tu pre vás Super Slow Motion video od Sony.

Bežné činnosti zachytené super spomalene

Tento formát videa zachytí všetko s frekvenciou až 960 fps a video dodatočne spomalí. Výsledný efekt je jedinečný a na iných mobilných zariadeniach nemá obdobu. Užijete si ho výlučne na smartfónoch Sony Xperia XZ Premium, Sony Xperia XZ1 a Sony Xperia XZ1 Compact. Každé z týchto zariadení zvládne natáčanie 960 fps videa, ktoré zachytí aj bežnú činnosť zaujímavým spôsobom. Rozsypané písacie potreby tak nemusia byť viac “bordelom”, ale námetom pre kreatívne video.

Deň v kancelárii ako ste ho ešte nevideli

Video s frekvenciou 960 fps vám zobrazí detaily, o ktorých ste ani nevedeli, že existujú. Spomaľte si premávku a sledujte ako sa správajú disky kolies pri rýchlosti 40 – 50 km/h. Sledujte striekajúcu vodu spod kolies či šoférov a ľudí stojacich pri ceste v tomto zaujímavom formáte. Nalejte si nápoj do pohára po príchode do kancelárie a sledujte ako vyzerá tekutina zachytená s frekvenciou 960 fps.

Zachytilo vás nepríjemné počasie? Pozrite sa na padajúce vločky ako nikdy pred tým. Rovnako zaujímavo je možné zachytiť dážď alebo silný vietor ohýbajúci predmety v okolí či prípadne rozfúkané listy alebo iné predmety. Fantázii sa medze nekladú a Super Slow Motion video je práve to, čo otvára dvere neobmedzeným možnostiam.

Hoci so Super Slow Motion videami je možné zachytiť zážitky oveľa originálnejšie ako bežným fotoaparátom či smartfónom, ešte viac využitia možno uvidíte pri úplne bežnom používaní a dokumentovaní bežných činností. Platí to aj o kancelárskych činnostiach, kde môžete naplno využiť vašu kreativitu a pomôcky, ktoré nájdete na stole.

13.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+