MojAndroid

Hoci je dnes mobilný trh veľmi vyspelý, niekoľko výrobcov mobilov a tabletov zaznamenáva problémy pri predaji svojich zariadení. Príkladom je napríklad taiwanské HTC, ktoré sa s mínusovými číslami trápi už niekoľko mesiacov. Zdá sa ale, že mobily tento rok nepomôžu ani takému veľkému hráčovi, ako je Sony. Ich mobilný segment totižto vykazuje mínusové čísla, čo môže znamenať straty pre celú spoločnosť. A tie nemajú byť len tak hocijaké, ale približne 2,1 miliardy dolárov.

Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Stratu v mobilnej divízii reprezentuje v tomto prípade suma 1,7 miliardy dolárov, ktorú Sony stratí najmä kvôli nízkej predajnosti. Ostatných 400 miliónov stratí spoločnosť z ďalších segmentov, pričom túto stratu priamo či nepriamo môže ovplyvniť aj situácia na mobilnom trhu. Sony chce situáciu zachrániť rýchlejším začiatkom predaja smartfónu Sony Xperia Z3, ktorý bol predstavený na IFA 2014. Problémy spoločnosti robí najmä segment lacných Androidov a strednej triedy, kde kraľuje alternatívny Xiaomi a Motorola so svojou Moto G. Uvidíme, či sa finančná situácia vylepší príchodom mobilných noviniek, ktoré podľa našich názorov, vyzerajú viac než dobre :-)

Zdroj: AndroidCentral, TheVerge

17.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+