MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sa objavila informácia o tom, že Sony plánuje počas konferencie IFA v Berlíne predstaviť okrem nových smartfónov a tabletu aj inteligentné hodinky a náramok. Predpovede sa naplnili a spoločnosť Sony dnes oficiálne odhalila hodinky Sony Smartwatch 3 a náramok SmartBand Talk. Inteligentné hodinky od Sony novej generácie sú prvým zariadením spoločnosti fungujúcim so systémom Android Wear. Hodinky budú dostupné v čiernej alebo zelenej farbe, pričom k dispozícii budú ešte aj vymeniteľné remienky bielej alebo ružovej farby.

Sony-SmartWatch3-IFA2014-7 Sony-SmartWatch3-IFA2014-8

Rozmery zariadenia sú 36 x 10 x 51 mm a Smartwatch 3 vážia 45 gramov. Srdcom zariadenia je procesor ARM A7 so štyrmi jadrami tykajúcimi na frekvencii 1,2 GHz. Pamäť RAM má v tomto prípad kapacitu 512 MB. Displej má rozlíšenie 320 x 320 pixelov a veľkosť 1,6-palcov, pričom ide o kapacitný TFT Translfective panel, ktorý by mal zabezpečiť výbornú čitateľnosť aj na priamom slnku. Na hodinkách nájdeme aj tlačidlo pre vypnutie a zapnutie a prítomné sú aj vibrácie a kapacita vnútornej pamäte je 4 GB. Hodinky ponúknu odolnosť IP68 a budú zosynchronizované s aplikáciou Lifelog.

Sony Smartwatch 3 SWR50 disponujú aj viacerými senzormi, medzi ktoré patrí akcelerometer, kompas, gyroskop, GPS a senzor pre automatickú reguláciu jasu. Zariadenie je napájané pomocou batérie s kapacitou 420 mAh a na jedno nabitie by mala vydržať maximálne dva dni. Hodinky pripojíte k ostatným zariadeniam pomocou NFC a Bluetooth a pre nabíjanie je určený microUSB konektor. Smartwatch 3 však budú pracovať iba zo zariadeniami, ktoré fungujú so systémom Android 4.3 a novším. V Európe sa tento model bude predávať za 229,99€ a na trhu by sa mali objaviť už túto jeseň.

Sony-SmartBand-Talk-IFA2014-1 Sony-SmartBand-Talk-IFA2014-2

Sony dnes ale predstavilo aj ďalšie inteligentné zariadenie. Ide o náramok SmartBand Talk SWR30, ktorý zaujme najmä e-ink displej. Ten má uhlopriečku s veľkosťou 1,4″ a rozlíšenie 288 x 128 pixelov, pričom hustota pixelov je v tomto prípade 192 dpi. Ďalšou zaujímavou funkciou je hlasové ovládanie telefónu, ktoré je uskutočňované pomocou vstavaného mikrofónu. Prítomný je tu aj reproduktor, pomocou ktorého je zasa možné počúvať druhú stranu pri telefonátoch. Náramok je poháňaný 32-bitovým procesorom ARM Cortex-M4.

Na náramku nájdeme vibrácie, tlačidlo menu, tlačidlo pre ovládanie hlasitosti, podporu pre HD Voice, akceleromer a výškomer. Aj toto zariadenie pripojíte k svojmu smartfónu pomocou Bluetooth 4.0 alebo NFC a nabijete ho pomocou štandardného microUSB konektora, no v tomto prípade sú kompatibilné iba zariadenia so systémom Android 4.4 a novším. Nový náramok od Sony je odolný voči vode a prachu vďaka certifikátu IP68 a aj toto zariadenie bude spolupracovať s aplikáciou Lifelog. Batéria má kapacitu 70 mAh a postarať by sa mala o bezproblémové použitie počas troch dní. Vnútorná pamäť má kapacitu iba 2 MB a náramok sa bude predávať s náramkami dvoch veľkostí za 159,99€.

Zdroj: Android Community, The Verge

3.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+