MojAndroid

Spoločnosť Sony sa na výstave CES 2015 v Las Vegas prezentovala veľmi zaujímavým zariadením, ktoré má byť ich odpoveďou na inteligentné okuliare Google Glass a im podobné produkty. Prídavné zariadenie s univerzálnym uchopením na viacero typov dioptrických aj slnečných okuliarov má názov Attach a jeho prednosťou je najmä jednoduché vyhotovenie a funkcie, ktoré ale Sony nepredviedlo v plnej paráde. So zameraním najmä na šport a s netradičným dizajnom, ale inteligentné okuliare od Sony zaujali viacerých novinárov. Niektorí ich dokonca označujú za možného víťaza mikrosúboja v tejto kategórii.

sony-attach-4

Okuliare Attach ponúkajú vlastný fotoaparát a batériu, ktorú umiestnite na opačnú stranu hlavy, rovnako na okuliare. Káblové spojenie nie je ideálne, ale budiš. Naozaj zaujímavým je niečo, čo Sony volá OLED microdisplay. Ide o rameno, ktoré z okuliarov premiestnite priamo pred vaše pravé oko a slúži ako malinký displej vysielajúci obraz priamo do oka. Displej však nevidíte stále a bežne môžete fungovať ako by tam ani nebol. Pozrite sa naň len vtedy, keď to potrebujete. Prototyp okuliarov bol podľa novinárov, ktorí si okuliare skúšali, dosť krehký a niektorí z nich tvrdia, že bol zrejme vytlačený na 3D tlačiarni. Z funkcionality Sony ukázalo väčšinou športové aplikácie, jednu na golf a druhú na turistiku. Je viac než možné, že sa Sony spojí s niektorým z výrobcov športového vybavenia a ich inteligentné okuliare si nájdu využitie prve pri športe. To by nás ale mrzelo, pretože Attach vyzerajú naozaj zaujímavo a z prvých záberov sa nám zdá, že bežia pod systémom Android Wear. Počkáme si na oficiálne informácie a parametre, ktoré neskôr doplníme do článku.

Zdroj: Engadget

6.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Sxe

    Tá kamera je teda dosť masívna. No je vidieť, že je to určené na šport, preto by to možno nemusel byť až taký fail :-).

+