MojAndroid

V rozhovore pre spravodajský portál Financial Review sa prezident spoločnosti Sony Kazuo Hirai vyjadril aj k plánom do budúcnosti. Zdôraznil, že spoločnosť Sony má aktívne plány aj na dobu, keď súčasné smartfóny ustúpia do úzadia a primárnou zložkou budú ďalšie nové technológie. Nazval to ako ďalšia paradigma po ére smartfónov v podobe, ako ich poznáme dnes.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium a Xperia XZs: Horúce novinky priamo z Barcelony | MWC 2017

Nová vlajková loď pre rok 2017 Sony Xperia XZ Premium dokázala zapôsobiť svojim 4K HDR displejom či procesorom Snapdragon 835. Dostupnosť na svetových trhoch však ukáže, či bude schopná konkurovať aj najvyšším modelom od zvučných mien ako Samsung či Apple. Sony sa podľa slov prezidenta spoločnosti nechce usilovať v súčasnosti o akúsi dominanciu na trhu so smartfónmi. Napriek tomu si model Sony Xperia XZ Premium určite svojich priaznivcov nájde.

Hoci spoločnosť nemá jasno, čo bude predstavovať primárnu technologickú zložku v novej ére po dobe smartfónov, aktívne experimentuje s internetom vecí či nositeľnou elektronikou. Plány spoločnosti do “novej éry” zahŕňajú tiež virtuálnu realitu. Sony už má skúsenosti v tejto oblasti prostredníctvom Playstation VR. Prezident spoločnosti Kazuo Hirai verí, že práve VR bude o desať rokov veľmi silnou zložkou komunikácie ľudí s médiami alebo medzi sebou.

Náš tip
Sony Xperia X dostáva aktualizáciu s novou audio technológiou a ďalšími funkciami

Japonská spoločnosť Sony vidí v budúcnosti vo virtuálnej realite aj nové obchodné či podnikateľské príležitosti. Prezident spoločnosti však priamo nepovedal, na aké nové produkty sa používatelia môžu tešiť. Sony ubezpečuje, že bude aj naďalej inovovať svoje produktové portfólio. Spoločnosť takisto tvrdí, že významné produkty budú oficiálne dostupné až po otestovaní a príprave pre vydanie na globálnom trhu.

Zdroj: androidauthority

13.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+