MojAndroid

Hráte tenis a nie ste v ňom tak dobrí, ako by ste chceli? Riešením môže byť novinka s názvom Sony Smart Tennis Sensor. Ide o senzor pre tenisové rakety, ktorý dokáže odmerať všetko od smeru až po rýchlosť vašich úderov, pričom vám spolu s podpornou aplikáciou pomôže vo vašom ďalšom rozvoji. Zariadenie vážiace iba 8 gramov s priemerom niečo málo cez 3 cm dokáže uchovať údaje o 12 000 úderov bez toho, aby ich niekde synchronizovalo. Potom ho stačí spárovať cez Bluetooth s Android zariadením, ktoré nazbierané údaje vyhodnotí. Na senzore sa nachádza len niekoľko tlačidiel a jeho výhodou je aj certifikácia medzinárodnou tenisovou asociáciou. So Sony Smart Tennis Sensor tak môžete hrať aj oficiálne turnaje.

playlog-standalone

Sprievodná aplikácia pre tento senzor neponúka len analýzu získaných údajov, ale napríklad aj možnosť nahrania videa, ktoré sa potom zosynchronizuje s údajmi, čím získate naozaj presnú analýzu vašej hry. Môžete si pozrieť heatmapu s miestami, ktorými najčastejšie odbíjate, priemernú rýchlosť, či sklon. A to všetko za cenu 200 dolárov, samozrejme iba za senzor. Kompatibilné rakety značky Wilson, Prince a Yonex budú predstavené už čoskoro. Dovtedy si o tejto technológii môžete prečítať viac priamo na stránkach spoločnosti Sony.

playlog-videoplayback_EN

Zdroj: Sony

22.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • ja

    Konecne nieco uzitocne… good job Sony

+