MojAndroid

Dlhoročný riaditeľ spoločnosti Sony Kaz Hirai končí a na jeho miesto nastupuje nový. Nový riaditeľ znamená nové plány do budúcnosti, ktoré možno zahŕňajú to, že Sony ukončí výrobu smartfónov, ale aj iných elektronických zariadení. Zatiaľ to nikto v Sony nepotvrdil, no môže to znamenať aj koniec nielen telefónov, ale aj hernej konzoly Play Station a fotoaparátov značky Sony.

V pláne do budúcnosti nie je zmienka o smartfónoch

My dúfame, že nič z tohto sa nestane. Nový riaditeľ spoločnosti, Kenichiro Yoshida oznámil trojročný plán, kam by sa mala spoločnosť uberať. V tomto pláne nebola žiadna zmienka o smartfónoch, ale ani o elektronike spomenutej vyššie. Možno to nie je pravda, no dôvody na ukončenie výroby by sa určite našli. Sony vyrába množstvo senzorov pre fotoaparáty a smartfóny, ktoré predáva iným značkám a tie ich implementujú do svojich zariadení. Z tohto má spoločnosť najväčší zisk.

Keď to porovnáme s mobilnou divíziou spoločnosti, jej tržby rapídne klesajú. Sony má stále silné meno, no v roku 2018 predali iba 10 miliónov smartfónov, čo je oproti 22,5 milióna minulého roku obrovský prepad. Rovnako predaj obľúbenej hernej konzoly Play Station 4 sa medziročne znížil o 18 percent. Samozrejme, táto konzola je stále dobrým biznisom pre spoločnosť, no netýka sa to jej samotného predaja, zisky sú skôr z predaja hier a streamovacích služieb.

Náš tip
Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact | VIDEORECENZIA

Najnovšie vlajkové lode japonskej spoločnosti, Xperia XZ2 a XZ2 Compact sú tým najlepším, čo spoločnosť vyrobila v oblasti smartfónov. Sú taktiež dôkazom, že spoločnosť napreduje. Je síce pravdou, že ešte nenastúpili na vlnu bezrámikových smartfónov, ktorá je in, no stále majú šancu to napraviť.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+