MojAndroid

Dlhoročný riaditeľ spoločnosti Sony Kaz Hirai končí a na jeho miesto nastupuje nový. Nový riaditeľ znamená nové plány do budúcnosti, ktoré možno zahŕňajú to, že Sony ukončí výrobu smartfónov, ale aj iných elektronických zariadení. Zatiaľ to nikto v Sony nepotvrdil, no môže to znamenať aj koniec nielen telefónov, ale aj hernej konzoly Play Station a fotoaparátov značky Sony.

V pláne do budúcnosti nie je zmienka o smartfónoch

My dúfame, že nič z tohto sa nestane. Nový riaditeľ spoločnosti, Kenichiro Yoshida oznámil trojročný plán, kam by sa mala spoločnosť uberať. V tomto pláne nebola žiadna zmienka o smartfónoch, ale ani o elektronike spomenutej vyššie. Možno to nie je pravda, no dôvody na ukončenie výroby by sa určite našli. Sony vyrába množstvo senzorov pre fotoaparáty a smartfóny, ktoré predáva iným značkám a tie ich implementujú do svojich zariadení. Z tohto má spoločnosť najväčší zisk.

Keď to porovnáme s mobilnou divíziou spoločnosti, jej tržby rapídne klesajú. Sony má stále silné meno, no v roku 2018 predali iba 10 miliónov smartfónov, čo je oproti 22,5 milióna minulého roku obrovský prepad. Rovnako predaj obľúbenej hernej konzoly Play Station 4 sa medziročne znížil o 18 percent. Samozrejme, táto konzola je stále dobrým biznisom pre spoločnosť, no netýka sa to jej samotného predaja, zisky sú skôr z predaja hier a streamovacích služieb.

Náš tip
Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact | VIDEORECENZIA

Najnovšie vlajkové lode japonskej spoločnosti, Xperia XZ2 a XZ2 Compact sú tým najlepším, čo spoločnosť vyrobila v oblasti smartfónov. Sú taktiež dôkazom, že spoločnosť napreduje. Je síce pravdou, že ešte nenastúpili na vlnu bezrámikových smartfónov, ktorá je in, no stále majú šancu to napraviť.

24.5.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+