MojAndroid

Tablety od spoločnosti Sony s označením S1 a S2 zaujali svojim dizajnom už dávno. Minulý víkend v Nemecku zaujali aj softvérovou podporou. Nadšenci Androidu a tabletov si ich predstavenie patrične užili a dvojdisplejový tablet Sony S2 sa im dokonca dostal do rúk a stihli ho nasnímať aj na video.

Väčší z tabletov, 600 gramov vážiaci Sony S1, ktorý disponuje 9,4-palcovým displejom a zaujímavým tvarom tela, ktorý bol navrhnutý pre lepšie držanie v ruke, zaujal v Nemecku hlavne kompatibilitou s Playstation hrami. Predstavenie kompatibility s týmito hrami sa uskutočnilo pod taktovkou Playstation klasiky – hry Crash Bandicoot! Ovládanie bolo rovnaké ako na ovládači pre Playstation či na Xperii Play, akurát bolo zobrazené priamo na dotykovom displeji. To spolu so špeciálnym tvarom tabletu a rýchlim chodom hry, ktorý zabezpečuje Tegra 2 procesor, spôsobilo hranie tejto hry nadšenie a mnohí nadšenci Androidu, ktorí boli v Nemecku to ocenili. Okrem kompatibility s Playstation hrami sa kolovalo aj to, že by tento tablet mohol obsahovať (mini) USB port, ale keďže sú to všetko len dohady a tablety sú stále vo fáze prototypov, je ťažké odhadnúť, čím nás ešte firma Sony na konci tohto roka, pri predstavovaní tabletov prekvapí. Predstavovanie by sa malo uskutočniť pri príležitosti IFA 2011 a predstavené by mali byť oba tablety – Sony S1 aj S2.

Práve menší z tabletov – S2 – sa nedal v Nemecku zahanbiť väčším bratom. Návštevníkom ponúkol nezabudnuteľný zážitok pri jeho používaní, keďže sa od väčšiny tabletov trochu líši. Ponúka totiž dva 5,5-palcové displeje s rozlíšením1024×480, čo umožňuje široké využitie pri práci s internetom alebo médiami. Práve S2 bol zachytený aj na videu (nižšie uvedenom), na ktorom vidno, že Sony vsadilo na kompaktnosť a príjemný dizajn a tento tablet prekvapil hlavne minimálnou medzerou medzi svojimi displejmi, čo môže len spríjemniť prácu s ním.

Oba tablety bežia pod OS Android Honeycomb (3.0) a pokiaľ vás tieto tablety zaujali a chceli by ste sa o nich dozvedieť viac, pozrite si náš článok o tabletoch Sony S1 a Sony S2.

Zdroj: SlashGear.com

4.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+