MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony predstavila na výstave IFA 2017 okrem nových smartfónov Sony Xperia XZ1 či Sony Xperia XZ1 Compact aj šikovný Bluetooth reproduktor, ktorý spolupracuje s inteligentným Google Asistentom. Nesie názov Sony LF-S50G a ponúkne zopár zaujímavých funkcií.

“Ok, Google”

Náš tip
Sony Xperia XZ1: Takto funguje 3D skenovanie objektov | VIDEO

Princíp fungovania tohto reproduktora je jednoduchý. Prostredníctvom hlasových príkazov “Ok, Google” si môžete požiadať o predpoveď počasia, aktuálne správy, dopravnú situáciu a omnoho viac. Rovnako tak môžete s týmto reproduktorom ovládať prvky inteligentnej domácnosti ako svetlá či termostat. Pokiaľ nemáte chuť rozprávať sa, reproduktor zobrazuje na svojej bočnej strane aktuálny čas. Spoločnosť Sony tak nešla cestou vlastného inteligentného asistenta, ale vo svojom novom produkte využíva alternatívu od spoločnosti Google.

Aktuálne nie je známych veľa detailov o novom reproduktore Sony LF-S50G. Okrem pomerne kódového názvu bude možné spárovanie so smartfónom či iným zariadením prostredníctvom Bluetooth a NFC, dizajn reproduktora následne odolá špliechajúcej vode a teda použitie v kuchyni nie je vylúčené. Zariadenie však obsahuje len certifikáciu IP X3 a nie je plnohodnotne vodeodolné. Do bazéna sa s ním teda neponárajte.

Gestá pre ovládanie, dostupnosť už v októbri

Reproduktor je určený pre použitie v menších miestnostiach, avšak poskytuje 360 stupňové šírenie zvuku. Podľa slov výrobcu bude reproduktor dávať dôraz na vokály, výšky či basy. Reálne kvality reproduktora však ukáže až jeho otestovanie. Z noviniek v rámci ovládania pribudlo ovládanie gestami. Bezdotykové gestá môžu slúžiť na zahájenie prehrávania, preskočenie skladby alebo tiež na úpravu hlasitosti.

Náš tip
Sony Xperia XA1 Plus: Veľké telo, batéria a šokujúci fotoaparát NAŽIVO | IFA 2017

Sony LF-S50G si budete môcť zakúpiť už v priebehu októbra 2017 v čiernom a šedom farebnom prevedení za sumu približne 200 dolárov. Pokiaľ vás však tento model nezaujal, spoločnosť Google prezradila, že ďalšie reproduktory s podporou hlasového asistenta sú už na ceste a tak sa na na alternatívy môžeme tešiť pravdepodobne už v najbližšom období.

Zdroj: engadget

2.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+