MojAndroid

Dnes unikla informácia o tom, že Sony predstaví nástupcov prídavných fotoaparátov QX10 a QX100. Tieto dohady sa dnes popoludní potvrdili a spoločnosť predstavila hneď dva nové modely. Konkrétne ide o QX1 a QX30, pričom oba prinesú novú úroveň fotografovania do smartfónov a inteligentných mobilných zariadení.

Výbornou funkciou modelu QX1 je najmä možnosť používať vymeniteľné objektívy. Vďaka tomu bude možné ešte viac prispôsobiť fotoaparát na vašom smartfóne a budete môcť vytvárať ešte kvalitnejšie fotografie. QX1 je pritom kompatibilný s mnohými objektívmi s bezzrkadlových fotoaparátov značky Sony, takže už teraz je možné k novému zariadeniu nakúpiť množstvo príslušenstva. Potešia sa tomu najmä aktuálni majitelia niektorých z týchto objektívov, ktorí teraz môžu vytvárať profesionálne fotografie aj na svojom smartfóne. Nový fotoaparát používa 20,1-megapixelový APS-C Exmor senzor, ktorý je optimalizovaný aj pre lepšie výsledky v zlých svetelných podmienkach.

Sony-QX-IFA2014-7 Sony-QX-IFA2014-1

Druhou novinkou od Sony je QX30. Tento fotoaparát ponúkne až 30-násobný optický zoom, čím predčí všetky ostatné zariadenia zo série QX. Nový fotoaparát príde aj s optickou stabilizáciou obrazu, ktorá pomôže zredukovať šum na fotografiách aj pri maximálnom priblížení. Užívateľom umožní pomocou kombinácie optického a digitálneho zoomu priblížiť objekt faktorom 60x a nový objektív bude schopný zaznamenať až 10 snímkov za sekundu pri súvislom snímaní. QX30 dokáže tiež zaznamenať Full HD video s frekvenciou 60 fps a aj vďaka tomuto je ideálnym spoločníkom na každodenné fotografovanie a natáčanie zaujímavých momentov.

Nové vymeniteľné objektívy môžu ponúknuť nadšencom fotografie nový spôsob vytvárania kvalitných fotografií. Kombinácia výkonného fotoaparátu, kvalitného objektívu a jemného a veľkého displeju smartfónu môžu lákať mnohých užívateľov, ktorí majú radi kvalitné fotografie, no uprednostňujú ich zobrazovanie a úpravu na peknom displeji. Z prostredia smartfónu je tiež možné fotografie okamžite zdieľať na sociálnych sieťach, a tak bude zaujímavé sledovať, ako príjme nové zariadenia od Sony verejnosť.

Zdroj: TechCrunch

3.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+