MojAndroid

Ak pozorne čítate náš web, tak ste už určite zachytili zmienku o novinke spoločnosti Sony vo forme objektívov QX. Ide o samostatné hardvérové zariadenia, teda samostatné objektívy, ktoré bude možné pripevniť ku Android smartfónu Sony a spárovať pomocou technológie NFC a Bluetooh. Objektívy budú mať samostatnú výkonnostnú časť, ktorá bude spracovávať fotografie priamo zo snímača, ktoré neskôr zašle zariadeniu cez bezdrôtovú technológiu. Doteraz uniklo množstvo informácií aj obrázkov týchto objektívov, žiadne z nich však nepoukázali na spôsob, ako sa vlastne budú k smartfónu pripájať.

Sony_QX100_39_zps7af12922

Náš tip
Pripojiteľný objektív Sony ExpressOn QX-100 bude stáť 450 dolárov

Na pripojenie QX objektívov bude slúžiť špeciálna konzola, ktorá sa sama o sebe pripevní na telo smartfónu. Pôjde o akýsi špeciálny závit, na ktorý sa neskôr pripevní samotný objektív a napovedá to nielen tomu, ako sa budú objektívy pripájať, ale aj tomu, že Sony v budúcnosti plánuje predstaviť niekoľko ďalších objektívov s inými vlastnosťami. Za cenu okolo 450$ však pôjde zrejme len o náhradné riešenie pre (polo-)profesionálov, ktorí sú fanúšikmi japonskej značky. Najnovšie detaily hovoria tiež o tom, že objektívy budú disponovať slotom na microSD kartu, čo by mohlo znamenať, že budú využiteľné ako samostatné fotoaparáty, ktoré by sa dali porovnať s kamerou GoPro bez displeja. Uvidíme však, čo Sony vo finálnej verzii objektívov QX prinesie, určite však ide o zaujímavé zariadenia, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Sony-QX10-1-645x346

Sony-QX100-645x625

Zdroj: AndroidAuthority

3.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+