MojAndroid

Hoci na trhu smartfónov tomu tak už niekoľko rokov nie je, na trhu senzorov fotoaparátov je značka Sony jednou z najlepších. Výrobcovia ako Huawei a Xiaomi sa stále spoliehajú na senzory od Sony. Skvelým príkladom je Sony IMX586, ktorý nájdete nielen v telefónoch ako Redmi Note 7, ale aj vo vlajkových lodiach ako OnePlus 7 Pro. Podľa Android Central sa zdá, že Sony nedokáže pokryť veľký dopyt a to je príležitosť na rozmach konkurencie.

Smartfóny sa predávajú menej, ale majú viac fotoaparátov

Ak by ste sa pozreli na predajné čísla smartfónov, v porovnaní s predošlými rokmi alebo kvartálmi sú často nižšie. To by malo logicky ovplyvniť predajné čísla a dopyt po senzoroch pre fotoaparáty. Tu však nastupuje druhý faktor a ním je počet fotoaparátov, ktorý je stále vyšší.

Smartfóny majú čoraz viac kamier, čím tvoria vyšší dopyt než kedykoľvek predtým

Najpredávanejším smartfónom za rok 2019 bol s prehľadom Apple iPhone XR, ktorý má jeden fotoaparát na každej strane. Potom sú tu ale smartfóny ako Xiaomi Mi Note 10, ktorý ich má päť na zadnej strane. A práve takéto modely robia obrovský dopyt po senzoroch.

Samsung má šancu na zvýšenie predaja

Následkom tohto dopytu sa Sony ocitlo v situácii, kedy sú fabriky v prevádzke 24 hodín denne aj počas sviatkov. V Nagasaki pritom prebieha výstavba ďalšej, jej dokončenie je však naplánované až na rok 2021. Dovtedy je ešte mnoho času pre konkurenciu.

sony dopyt senzorov
Samsung má šancu predbehnúť Sony v predajných číslach

Sony chystá aj nový, 60-megapixelový senzor, ktorý by sa mal postaviť proti 108-megapixelovému konkurentovi od Samsungu. Je dosť možné, že Samsung tento boj vyhrá a viac výrobcov siahne po jeho možnosti. Nie pre vyššie rozlíšenie, ale preto, že Sony nebude schopné pokryť všetky objednávky.

Náš tip
Sony IMX686: Pozrite si ukážkové snímky z nového foto snímača od spoločnosti Sony

1.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+