MojAndroid

Spoločnosť Sony zaujala vlani veľmi zaujímavými zariadeniami QX10 a QX100. Išlo o objektívy, ktoré bolo možné pripevniť k telu smartfónu. Tie sa potom spojili so smartfónom pomocou NFC a z bežného smartfónu zrazu spravili výkonný fotoaparát. Okrem toho bolo možné s objektívmi fotiť aj samostatne a vytvorené obrázky dodatočne preniesť do iného zariadenia. Uniknuté informácie naznačujú, že Sony chystá tento rok nástupcu pre QX10 a QX100 v podobe zariadenia QX1. To by malo umožniť vymienať použité objektívy, čo prináša obrovské spektrum nových možností.

V praxi by tak zariadenie slúžilo ako držiak, pričom použiteľné by boli objektívy kompatibilné so zariadeniami Sony a500, a600, NEX 5T a ďalšími fotoaparátmi NEX, ktoré podporujú vymeniteľné objektívy. Užívateľom by sa tak naskytli nové možnosti, ako využívať smartfón na fotografovanie. Výmenné objektívy spolu s veľkým a jemným displejom na súčasných smartfónoch môžu vytvoriť dokonalú kombináciu a v skutočnosti tak môže ísť o zariadenie ideálne na fotografovanie a okamžitú úpravu a zdieľanie vytvorených snímkov.

Sony-QX1-featured-640x383

Otázna zostáva už iba cena zariadenia. Podľa dostupných informácií by sa telo nového QX1 malo predávať za zhruba 400$, pričom spolu s objektívom 16-50 mm by zariadenie malo stáť 650$. Skutočný potenciál nového zariadenia odomknú najmä tí užívatelia, ktorí už vlastnia nejaké objektívy kompatibilné s bezzrkadlovými fotoaparátmi od Sony. Viac informácií o pripravovanom zariadení by sme sa mali dozvedieť už v týchto dňoch, keďže zariadenie by malo byť predstavené spolu s inými novinkami počas konferencie IFA v Berlíne. Tej sa zúčastníme aj my, takže vám budeme môcť priniesť tie najaktuálnejšie informácie.

Sony-QX1-back-640x423

Zdroj: phandroid

3.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+