MojAndroid

Sony dnes na tlačovej konferencii v Tokyu predstavilo dvojicu tabletov, ktoré sú vybavené operačným systémom Android Honeycomb (3.0). Sony sa vynasnažilo odlíšiť svoje tablety od ostatných Android tabletov vlastným softvérom Qriocity media suite, ktorý integruje hudbu, video, elektronické knižky a iné služby. Tablety majú svoje vlastné technické označenia, ale oba budú predávané pod novou obchodnou značkou “Sony Tablet”. Táto nie je pre našinca na prvý pohľad až taká zaujímavá, ale samotné tablety vyzerajú veľmi lákavo.

Sony S1 je klasický tablet tvaru tenkého obdĺžnika s 9,4-palcovou obrazovkou. Jeho zvlaštnosťou je mierne zrolovaný tvar a ťažisko mimo stredu zariadenia, ktorých cieľom je pohodlnejšie držanie tabletu. Sony S2 je zariadenie s dvoma 5,5 palcovými displejmi – kto by to čakal?

Technické podrobnosti boli pravdepodobne zámerne vynechané kvôli zmenám na poslednú chvíľu. Známe je len to, že tablet S1 v sebe skrýva Tegra 2 – čo by malo umožniť prehrávanie HD videí, má zabudovaný infračervený port, aby mohol byť použiteľný ako diaľkový ovládač (napríklad s výrobkami z rady Sony Bravia), a samozrejmosťou je aj podpora DLNA. Tablet si tiež poradí s Playstation hrami (na jeho zadnej strane sa dokonca nachádza logo Playstation). Hranie hier na tablete môže byť úplne iný zážitok po prepojení obrazu na veľkú plazmovú TV. Rozlíšenie displeja tipujeme na 1280×800 a čo sa týka pamäte, tak to vyzerá na 512MB RAM a 32GB vnútornej pamäte.

Ešte menej toho vieme o Sony S2 – zatiaľ je dostupný len 1 obrázok. Dva displeje s rozlíšením 1024 x 480 pixelov však môžu byť veľmi praktické pre ľudí, ktorí radi robia viac vecí naraz – sledujte video na jednom displeji, a popritom môžete na druhom letmo čítať svoje obľubené webstránky. Praktickým použitím by mohlo byť použitie jedného displeja ako dotykovej klávesnice napríklad pri čitaní emailov.

Zdroj: Android Central, Crunch Gear

26.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+