MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony je jedným z lídrov na trhu s bluetooth slúchadlami, ktoré pri počúvaní hudby dokonalé izolujú okolitý zvuk. Na veľtrhu IFA 2018 v Berlíne predstavila tretiu generáciu svojej rady 1000X, ktorá túto funkciu povyšuje ešte na vyššiu úroveň zásluhou nového procesoru QN1. Okrem toho prináša model Sony 1000X M3 viacero ďalších vylepšení a hlavne dokonalý zvuk.

Sony 1000X M3 sú masívnymi slúchadlami v čiernom prevedení a na ulici si ich narozdiel od špuntových každý všimne napriek tomu, že dizajn nieje nijak extravagantný. Do viacerých polôh ohýbateľné slúchadla majú v hornej časti(hlavový most) mäkkú výplň, aby vás pri dlhodobejšom počúvaní netlačili. To môže byť až celodenné, pretože novinka dokáže prehrávať hudbu nepretržite až 30 hodín. A pokiaľ by vám došla batéria, tak ich môžete pripojiť k smartfónu pomocou 3,5 mm jacku. Vďaka rýchlonabíjaniu ich ale nabijete na 5 hodín prehrávania behom 10 minút skrz USB-C konektor, ktorý ale nemôže byť použitý na prenos zvuku.

Dokonalá eliminácia okolitého zvuku

Slúchadlá 1000XM3 stavajú na novo vyvinutom HD procesore pre odstránenie okolitého hluku QN1, ktorý má takmer štvornásobne vyšší výkon ako predchádzajúci procesor. Nielenže dokáže tento novo vyvinutý komponent potlačiť hluk spôsobený dopravou ako jeho predchodca, ale eliminuje aj bežné každodenné ruchy, napríklad zvuky ulice či ľudské hlasy. Slúchadlá sú taktiež vybavené technológiou Dual Noise Sensor, ktorá zachytáva zvuky okolia duálnymi mikrofónmi, a následne posiela zvukové dáta do procesoru, ktorý hluk eliminuje.

Špičkový zvuk vďaka spolupráci s profesionálmi

Slúchadlá prinášajú vycibrený zvuk s vysokým rozlíšením vďaka 40mm reproduktorovej jednotke s membránou s vrstvou polyméru z tekutých kryštálov (LCP). Tá si poradí s  hlbokými basmi a dokáže reprodukovať široký rozsah frekvencií až do 40 kHz. Umožní vám vychutnávať si počúvanie vašej obľúbenej hudby presne podľa autorovho zámeru.

HD procesor pre odstránenie okolitého hluku QN1 nie je určený iba k odstráneniu hluku, ale zodpovedá taktiež za mimoriadne vysokú kvalitu zvuku s 32-bitovým spracovaním audio signálu kombinujúcim DAC s funkciou zosilňovača. Prináša výnimočne vysokú kvalitu zvuku, najlepší pomer signálu a šumu vo svojej triede a na prenosné zariadenie taktiež nízke skreslenie.

Dobre premyslené dotykové ovládanie

Ovládania slúchadiel je dotykové. Položením pravej ruky na kryt slúchadiel okamžite stíšite  hudbu, takže budete môcť rýchlo reagovať na podnety vo svojom okolí. Napríklad počas letu si môžete objednať nápoj, bez toho, aby ste si museli slúchadlá zložiť. Slúchadlá ponúkajú taktiež iné možnosti, ako sa dá zvuk ovládať – prejdete prstami cez touchpad na pravom kryte slúchadla, aby ste zosilnili/stlmili hlasitosť alebo zmenili skladbu. Samozrejme nechýba ani mikrofón. Ten využijete nielen na telefonovanie, ale aj ovládanie Google Asistenta.

V spojení so smartfónom môžete využiť funkciu/aplikáciu Adaptive Sound Control, ktorá mení hudbu, zvukovú kulisu a odhlučnenie podľa činnosti, ktorú vykonávate. Adaptive Sound Control identifikuje, v akej situácii sa nachádzate. 1000XM3 vyberá medzi troma automatickými režimami, ktoré vám umožnia vnímať hudbu aj zvuky okolia zároveň: pri chôdzi počujete spoločne s hudbou všetky zvuky z okolia, pri čakaní počujete okrem hudby tiež to, keď na vás niekto prehovorí. Alebo sa môžete vďaka odstráneniu okolitého hluku ponoriť do hudby pri cestovaní vlakom či autobusom.

V obchodoch by sa mali slúchadla objaviť v septembri za cenu 350 dolárov.

Sony WF-SP900 sú dokonalým hudobným spoločníkom pre športovcov

Spoločnosť Sony na trh prináša aj špuntové vodeodolné bluetooth WF-SP900. S týmito slúchadlami si môžete užívať počúvanie hudby až tri hodiny (až 12 hodín s nabíjacím puzdrom). Aby ste neboli závislí na ďalších zariadeniach, môžete si vychutnávať hudbu uloženú do 4GB internej pamäti, ktorá vám ponúkne uloženie až 920 skladieb 2 a šesťhodinovú výdrž batérie (až 21 hodín s nabíjacím puzdrom). Tieto naozaj bezdrôtové slúchadla sú taktiež kompatibilné s NFC pre jednoduché párovanie.

Slúchadlá WF-SP900 nie sú len len bezdrôtové a vodoodolné, ale sú dokonca odolné proti slanej vode. Slúchadla do uší spĺňajú štandard IPX5/8 a umožnia vám plávať v bazéne alebo v mori a potápať sa až do hĺbky 2 m 3 – ideálne, pokiaľ si chcete ísť zaplávať a nechcete sa obmedzovať ďalším zariadením na prehrávanie hudby. Sú taktiež umývateľné, takže ich po tréningu môžete vyčistiť. Spĺňajú aj štandardy normy IP6X, takže sú odolné aj proti prachu. To z týchto vysoko odolných slúchadiel robí skvelého spoločníka pri športe.

Pri nastavení režimu Ambient Sound si môžete vybrať, z „normálneho“ nastavenia, pri ktorom budete počuť bežné zvuky okolia, a zároveň hudbu, zatiaľ čo v režime „Voice“ môžete počúvať hudbu bez rušenia, ale stále budete môcť zachytiť zvuky okolitého diania a podobne.

Slúchadlá WF-SP900 predstavujú intuitívny systém ovládania s možnosťou poklopania alebo prostredníctvom tlačidiel. Hudbu si môžete jednoducho zosilniť alebo stlmiť dvojitým poklopaním. Pomocou tlačidiel môžete prehrávať, prehrávanie zastaviť, preskočiť na ďalšiu skladbu, alebo sa vrátiť k predchádzajúcej.

Slúchadlá budú v predaji od jesene.

Prémiové slúchadla Sony MDR-Z7M2 sa snažia priniesť dokonalý zvuk

Model MDR-Z7M2 je vybavený novo vyvinutými reproduktormi, ktorých základom boli reproduktory MDR-Z1R, ktoré boli novo upravené. Nového prepracovania sa dočkali taktiež hliníkom potiahnuté membrány z polyméru z tekutých kryštálov, ktoré prinášajú prirodzený zvuk s nízkym zafarbením v strednom až vysokom frekvenčnom rozsahu. Kopula membrány prešla zväčšením a optimalizáciou profilu. Táto zmena umožňuje reprodukciu čistého zvuku v strednom a nižšom frekvenčnom rozsahu. Reproduktor dostal väčší magnet (v porovnaní s modelom MDR-Z7 je jeho objem dvojnásobný), vďaka ktorému má väčší výkon a lepšiu čistotu zvuku.

Medzi ďalšie vlastnosti MDR-Z7M2 patrí špeciálne prevedenie kontaktov konektorov slúchadiel z bezolovnatej spájky a zliatiny corson. Spájka pre audio výrobky vyvinutá priamo spoločnosťou Sony bola taktiež použitá preto, aby minimalizovala straty pri prenose signálov a zaistila kvalitu kontaktu. Zliatina corson (druh zliatiny medi) je vďaka nízkej hodnote odporu a vysokej trvanlivosti ideálnym materiálom pre elektrické kontakty jackov.

MDR-Z7M2 sú doplnené dvoma káblami: štandardným nevyváženým káblom a vyváženým prepájacím káblom. Na zabezpečenie pripojenia a zvýšenie pevnosti bol použitý skrutkový zaisťovací krúžok. Vyvážený prepájací kábel z medi bol navyše pokovaný striebrom. To umožňuje reprodukciu jemnejších detailov, čistejšej výšky a menšiemu skresleniu zvuku.

Na zvýšenie komfortu pri nosení slúchadiel je model MDR-Z7M2 vybavený ergonomicky tvarovanými náušníkmi s 3D šitím, ktoré zaisťujú vyššiu úroveň pohodlia s rovnomerným rozložením tlaku. Tvar náušníkov bol navrhnutý ergonomicky tak, aby aj pri dlhom používaní dobre padol každému tvaru hlavy.

Tieto káblové slúchadlá by mali byť dostupné na európskom trhu od jesene.

Sony IER-Z1R sú tradičným špuntovými slúchadlami

Poslednou novinkou v portfóliu slúchadiel spoločnosti Sony sú Sony IER-Z1R, ktoré uspokoja používateľov uprednostňujúcich klasické špuntové slúchadla s káblovým konektorom. IER-Z1R prinášajú podmanivý hudobný zážitok, sú vybavené HD hybridným systémom meničov, ktorý sa skladá z troch novo vyvinutých reproduktorov Sony. Na konštrukciu 5mm dynamického meniča bola použitá novo vyvinutá hliníkom potiahnutá LCP membrána (s polymérom z tekutých kryštálov) a externý magnetický obvod, ktorý umožňuje ideálnu frekvenčnú odozvu dosahujúcu až 100 kHz.

Strategické umiestnenie 5mm dynamického meniča, koaxiálne proti zvukovému kanálu sound path, vysiela zvuk z reproduktora pre vysoké frekvencie priamo do poslucháčovho ucha. Frekvenčná odozva dosahujúca až 100 kHz prináša zážitok s atmosférou ako pri živom koncerte v koncertnej sieni, ktorý si užívatelia môžu vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek. Membrána 12mm dynamického meniča má kupolku z horčíkovej zliatiny, ktorá je ľahká, ale napriek tomu pevná. Okraj kupolky je vytvorený z hliníkom pokovovaného polyméru z tekutých kryštálov, ktorý zaisťuje pružnosť pre optimálnu reprodukciu basov a vysoký interný rozptyl. Kombinácia týchto materiálov funguje v súlade a prináša poslucháčovi jemné detaily a krištáľovo čistý zvuk.

Náš tip
Sony Xperia XZ3 oficiálne: Zahnutý OLED displej a viac smart funkcií | IFA 2018
31.8.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+