MojAndroid

Výrobca Sony oficiálne zverejnil finančné výsledky za fiškálny rok 2013. Spoločnosť stráca peniaze a odhaľuje čistú stratu vo výške 1,25 miliardy dolárov. CEO spoločnosti uvádza, že tento trend bude aj naďalej pokračovať a odhaduje ďalšiu stratu vo výške takmer 500 mil. dolárov do konca nasledujúceho fiškálneho roka. Značnú časť strát má podľa informácií na svedomí reštrukturalizácia, ktorá má za úlohu znížiť náklady a ukončiť niektoré stratové prevádzky spoločnosti.

Mobilná divízia však v stratách nehrá žiadnu rolu, práve naopak. Sony prekvapilo výrazným rastom predaja smartfónov, podľa údajov predalo 39,1 miliónov jednotiek. V porovnaní s minulým rokom, kedy sa predalo 33 mil. smartfónov to predstavuje nárast až 20%. Spoločnosť tiež uviedla, že v tomto roku predpokladá ďalší nárast a navýšenie predaja až na 50 mil. jednotiek.

Sony urobila v poslednom roku dojem na mnohých fanúšikov mobilných zariadení a svoje produkty vylepšuje do najmenších detailov. Optimizmus do budúcnosti zrejme vychádza aj z budúcich produktov, ktorých sa v tomto roku ešte len dočkáme. Preto sa už teraz tešíme, aké novinky a zmeny nám spoločnosť ešte prinesie.

Náš tip
Sony Xperia Z2 – Testujeme vlajkovú loď od Sony. Pýtajte sa

Zdroj: pocketnow

15.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+