MojAndroid

Sony pozastavuje aktualizácie svojich zariadení po tom, čo sa na nich objavili viaceré chyby. Výrobca to potvrdil aj na svojom blogu, kde ako hlavný dôvod uvádza problémy so zvukom a výkonom čítania zašifrovaných dát z pamäťovej karty. Ako dlho bude oprava trvať zatiaľ nevieme, Sony však na svojom webe uvádza, že sa veci pokúsi vyriešiť čo najrýchlejšie.

Viacerí používatelia zažívali problémy spojené s prehrávaním zvuku cez aplikácie tretích strán a rýchlosťou čítania dát zo zašifrovaných pamäťových kariet po tom, čo aktualizovali na Android 7.0 Nougat. Jadro problému sme identifikovali a pokúsime sa ho čo najskôr opraviť. Aktualizáciu s korektným firmvérom spustíme akonáhle to bude možné.

Pozastavenie aktualizácii sa týka väčšiny modelov Xperia, ktoré začali dostávať novší Android v posledných dňoch. Ide o zariadenia Xperia Z5, Xperia Z5 Premium, Xperia Z3+ a Xperia Z4 Tablet.

Doplnené: 10.2.2017:  (pôvodný článok je z 21.1.2017 s názvom Sony pozastavilo aktualizáciu na Nougat pre Xperie Z3+, Z4 Tablet, Z5 a Z5 Premium )

Sony obnovuje aktualizáciu a začína sprístupňovať firmvér s označením buildu 32.3.A.0.376. Ten opravuje problémy, ktoré mal Nougat pri prvom spustení aktualizácie.

Náš tip
Aktualizáciu na Android 7.0 Nougat dostáva už aj Sony Xperia Z3+

Náš tip
Sony Xperia Z5 a Z5 Premium začínajú dostávať aktualizáciu na Android 7.0 Nougat

Zdroj: phonearena

11.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+