MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony chcela podľa portálu PhoneArena spustiť svoju službu Playstation Now aj na systémoch Android a iOS. Odhalil to prebiehajúci súdny spor medzi americkou spoločnosťou Apple a herným štúdiom Epic Games, ktorý stojí za hrou Fortnite, Služba je momentálne dostupná len pre platformu Windows.

Majitelia smartfónov sa mohli dočkať hier z konzoly Playstation 3 a aj Playstation 4

S informáciou prišiel ako prvý portál TheVerge, ktorý preskúmaval súdne dokumenty, argumenty obžaloby a protiargumenty obhajoby tohto sporu. V nich si všimol na text pre „[zatiaľ neoznámené] mobilné rozšírenie existujúcej streamovacej služby pre používateľov PlayStation, spustenie prístupu k viac ako 450 hrám PS3 a hrám pre PS4, ktoré budú nasledovať.“

To má naznačovať, že japonská spoločnosť Sony mala v úmysle spustiť svoju streamovaciu službu Playstation Now na platforme iOS a údajne aj pre systém Android. Mala byť dostupná pre smartfóny a aj tablety s týmito operačnými systémami. Bola by veľmi silným konkurentom pre podobné služby Applu a Googlu.

PlayStation Now by bol silnou konkurenciou pre Apple Arcade a Google Stadia

PlayStation Now od Sony totiž ponúka prístup k stovkám PlayStation hier za nízke mesačné predplatné. Vzhľadom na to, že väčšina grafického vykresľovania sa v službe vykonáva na serveroch spoločnosti Sony, tak by sa tieto hry dali hrať aj na hardvérovo slabších smartfónoch. Nepochybne by existovala aj možnosť zrkadliť ich do televízora.

Služba Arcade spoločnosti Apple | Zdroj: PhoneArena.com

Dostupnosť Playstation Now pre iOS alebo Android by mohla popularitu služby výrazne znásobiť, čo by však bol pre Apple a aj Google problém. Obidve spoločnosti totiž prevádzkujú vlastné herné streamovacie služby. Zatiaľ čo však Apple akúkoľvek konkurenciu svojej služby Arcade na iOS eliminoval, tak v prípade služby Google Stadia je na platforme Android stále možnosť podobného konkurenčného produktu.

Náš tip
Poznáme deviateho výhercu! Adventný kalendár pokračuje až do Vianoc | SÚŤAŽ
14.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+