MojAndroid

Spoločnosť Sony v minulosti priniesla snímač na tvorbu fotografií v smartfónoch Exmor R, ktorý ale veľmi nepresvedčil, keď bielu farbu zafarboval do odtieňov okolitých farieb. Zdá sa však, že spoločnosť urobila pokrok a teraz nám prináša novinku, ktorá zlepší funkcie fotoaparátu v smartfónoch a vylepší celkový dojem a kvalitu fotografií z týchto zariadení.

Predvčerom spoločnosť Sony vydala správu na svojej stránke, že na trh prináša nový CMOS senzor na snímanie fotografií a videa. Nový senzor rieši problémy, ktoré boli doprevádzané pri snímaní bielej farby, ktorá naberala odtiene okolitých farieb v červeno-zeleno-modrom spektre. Tento problém sa prejavoval hlavne pri slabšom osvetlení. Sony spomína, že nové „kódovanie RGBW“ umožňuje HDR grafické funkcie kamery v smartfóne, ktorá je potom schopná lepšie zachytávať video, kde je veľa tmavých a zároveň bledých plôch.


Otázne ostáva, kedy sa objaví nový snímač aj v smartfónoch. Predpokladá sa, že to bude v druhej polovici roku 2012. Nové modely ako Xperia S alebo Xperia Ion, zostanú verné osadenému snímaču CMOS Exmor R. Ukážky videa a fotografie s novým snímačom CMOS si môžete pozrieť na stránke Sony.

Zdroj, foto: Sony

25.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+