MojAndroid

Japonské Sony konečne po dlhšej dobe prelomilo svoje ticho. Výrobca smartfónov a elektroniky všeobecne nedávno oznámil, že sa môžeme tešiť na nové smartfóny z modelového radu Xperia.

Nástupcovia súčasných modelov?

Samozrejme, určite sme ani náhodou nepochybovali o tom, že by pre nás japonský gigant na tohtoročnom MWC niečo nepripravil. Smartfóny Xperia 1 a Xperia 5 sú v dnešnej dobe vcelku obľúbené a vskutku podarené. Obľúbiť si ich dokáže po troške zvyku takmer každý milovník smartfónov.

Kedy sa dočkáme pripravovaných noviniek?

Predstavenia noviniek z portfólia mobilných telefónov od Sony sa podľa GSMarena dočkáme už 24. februára ráno o 8:30 CET. Spomenieme aj fakt, že Sony má taktiež všetko streamovať na známe mediálne platformy na internete.

Smartfón na obrázku: Sony Xperia 1

Konkrétnejšie sa vo veľkom očakáva predstavenie modelu Xperia 5 Plus, čo má byť skvelý smartfón zo strednej triedy s procesorom Snapdragon 765. Taktiež sa šepká aj o Xperii 3, ktorej by sme sa mohli dočkať na rovnakej udalosti. Na druhej strane je tiež možné, že Xperia 3 nie je ničím viac ako Xperia 5 Plus s iným názvom, ktorý je možno určený pre iný trh.

Aj konkurencia plánuje novinky

Novinky v najbližších dňoch plánuje predstaviť viacero popredných výrobcov. Samostatnú konferenciu bude už 11. februára Samsung, na ktorej uvidíme vlajkové modely Galaxy S20 a ohybnú novinku, Samsung Galaxy Z Flip. Huawei plánuje predstaviť modely z radu P40, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nedostanú certifikáciu od Googlu, a tak sa u nás predávať nebudú. Nechajme sa prekvapiť.

Motorola Razr 2019 skladaci displej
Motorola razr 2019 by mala prísť aj na náš trh

Z ohybných smartfónov očakávame príchod dávnejšie predstavenej Motoroly razr 2019, ktorú sme si už mohli vyskúšať naživo. Cena približne 1500 eur však nepoteší.

O predstavovaných novinkách z MWC 2020 vás budeme informovať na našom webe. Sami sme totiž veľmi zvedaví, čoho doposiaľ nepoznaného budeme svedkami.

Náš tip
Sony Xperia 5 Plus: Objavili sa prvé informácie o pripravovanom modeli
16.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+