MojAndroid

Už dlhšie sme svedkami miniaturizácie video projektorov. Mnohí z vás si určite pamätajú tie monštrá, ktoré ste používali pri vyučovaní. Modely ako Sony MPCL1 sú však na úplne opačnom konci veľkostného rebríčka. Novinka od Sony je taká malá, že vám v ruksaku ani nepridá veľa hmotnosti navyše a dokonca ju bez problémov môžete prenášať vo vrecku nohavíc.

V tomto prípade ide o laserový projektor s rozlíšením 1920 x 720 pixelov. Hoci nejde o úplné Full HD rozlíšenie, oceniť môžete najmä jeho skenovací systém PicoP, ktorý pomocou vstavaných laserov automaticky zaostrí obraz. Už sa viac nebudete musieť trápiť s dokonalým zaostrovaním obrazu. Projektor od Sony dokonca zvládne zaostriť obraz aj na nerovný povrch, a tak bude isté, že dokonale zaostrený bude celý obraz a nie iba jeho stred. Projektor si poradí aj s postupným zaostrovaním a vy tak môžete pokojne posúvať projektor bližšie a ďalej od plátna a o všetko ostatné sa postará zaostrovací mechanizmus v projektore.

pico-projector-STORY-582x425

Najväčšou nevýhodou je nízka svietivosť projektoru na úrovni iba 32 lumenov. Množstvo prenosných projektorov ponúka svietivosť 200 – 500 lumenov, a tak je tento miniatúrny model odkázaný na skutočne tmavé miestnosti. Projektor ale zvládne premietanie obrazu s veľkosťou 120″ pri vzdialenosti necelých štyroch metrov od plátna. Hoci nejde o najvýkonnejšie zariadenie na trhu, jeho skvelé funkcie a praktické rozmery budú určite lákavé. Jeho cena bude 350 dolárov, pričom dostupný by mal byť už v októbri.

Zdroj: Wired via Android Community

29.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+