MojAndroid

Sony je špičkou na trhu v oblasti fotoaparátov. Je kľúčovým dodávateľom objektívov pre mnohých výrobcov smartfónov, no napriek tomu samé už niekoľko rokov neprinieslo žiaden revolučný model, ktorý by bol majstrom oboru, v ktorom je Sony ako doma. V poslednom rozhovore sa však vyjadril riaditeľ svetového marketingu, ktorý oznámil, že vďaka interným zmenám by sa mala táto situácia zmeniť.

Vnútorné boje brzdili pokrok

Sony je špičkou na trhu fotoaparátov. Šošovky vyrobené týmto japonským výrobcom vo svojich smartfónoch používajú nielen domáci, ale aj zahraniční a svetoví výrobcovia. Napriek tomu, že sú také skvelé, značka nikdy nevyužila ich potenciál. Prečo je tomu tak?

Vrámci častí značky vznikala rivalita, vplyvom čoho značka niekoľko rokov zaostávala za konkurenciou
V rámci častí značky vznikala rivalita, vplyvom čoho značka niekoľko rokov zaostávala za konkurenciou

Podľa vyjadrenia Adama Marsha, vedúceho globálneho marketingu, za to môže rozdelenie spoločnosti. Tá sa totiž delí na časť špecializovanú na fotoaparáty a časť zameranú na smartfóny. Rivalita medzi nimi zapríčinila, že spoločnosť niekoľko rokov zaostávala za konkurentmi, hoci mala na viac.

Xperia 1 započala novú éru Sony

Kimio Maki, ktorý sa stal novým veliteľom časti firmy zameranej na smartfóny pred istým časom zastavil vývoj jedného modelu, ktorý mal byť podľa všetkého označovaný ako Sony Xperia XZ4. Údajne tak urobil práve v prospech pokroku značky.

Model Xperia 1 znamená vstupenku do novej éry výrobcu
Model Xperia 1 znamená vstupenku do novej éry výrobcu

Keď teda teraz Sony predstavilo nový model Xperia 1, má byť symbolom novej éry značky. Zmeny vo vedení majú za následok to, že jednotlivé časti značky sú teraz ochotné spolupracovať. My sme tak sami zvedaví, s čím Sony príde a či bude zmena znamením úspechu.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Sony Xperia 1 – návrat do prvej ligy | MWC 2019
Náš tip
Sony prinesie do svojich nových smartfónov laserové rozpoznávanie tváre

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Johan Nohaj

  Maju naozaj naviac .👍🥇

 • Adam Firda

  Konečne, len sa uvidí či ta zmena prišla ešte včas alebo už neskoro.

 • ja

  Dlho som čakal na nejaký dobrý telefón od Sony, po dlhej dobe budem vlastníkom Xperie 1, len nech príde na náš trh .

 • wagimir

  Bolo by na case. Po rokoch s Xperiou Z2 som sa musel uchylit ku konkurencii…tie fotaky bola bieda…a je super, ze konecne pribudne aj OIS…uz len prekopat sw pre fotoaparat

+