MojAndroid

Sony chce v japonsku predávať nové inteligentné hodinky, ktoré zaujmú na prvý pohľad svojim dizajnom. Nové štýlové hodinky sa totižto vo všetkých smeroch podobajú na klasické analógové hodinky, čo je ich najväčším plusom. Nejde však o obyčajné hodinky. V ich vnútri sa totižto ukrýva elektronika, ktorá posúva hranicu funkcionality úplne niekde inde.

design_material

Hodinky s názvom Wena (skratka pre “wear electronics naturally”) v sebe ukrývajú NFC čip, ktorý je umiestnený priamo v remienku. Ten umožňuje po priložení bezhotovostne a najmä bezkontaktne platiť v obchodoch prostredníctvom platobných terminálov kompatibilných so štandardom Felica. Samozrejmosťou sú aj funkcie spojené so sledovaním fyzických aktivít, či upozornenia na rôzne udalosti prostredníctvom vibrácií či LED svetla na remienku. Jedinou nevýhodou je, že Sony momentálne plánuje vydať len aplikáciu pre iOS, čo by sa však postupom času mohlo zmeniť.

design_assembly

Wena budú dostupné v dvoch verziách s klasickým ciferníkom a chronografom, pričom jeho priemer činí 42 mm. Batéria v modeli s troma ručičkami by mala vydržať 3 roky, verzia Chronograph dokáže bežať po dobu až 5-tich rokov. To samozrejme neplatí o remienku, v ktorom je umiestnené NFC a pomocou ktorého sa realizujú bezkontaktné platby. Ten podľa Sony vydrží na jedno nabitie 7 dní, potom ho je nutné pripojiť k nabíjačke.

Front_Silver_3hands_800

Hodinky, ak bude úspešná kampaň na spustenie ich výroby, budú prvým majiteľom dodané niekedy v marci alebo apríli budúceho roka. Cena je 287$ za klasický model, 576 dolárov za verziu s chronografom.

https://www.youtube.com/watch?v=AeKtuILOIo0

Zdroj: theverge, sony

 

31.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+