MojAndroid

Vzostup živého vysielania počítačových hier v posledných rokoch nezostal bez povšimnutia. Či už sa jedná o popularizáciu streamovacej platformy Twitch.TV, alebo odpovedí zo strany YouTube, potenciál v streamovaní počítačových hier je v súčasnosti skutočne veľmi veľký. Hoci väčšina obsahu v tejto kategórii je tvorená hráčmi na herných počítačoch a konzolách, stále populárnejšie sú aj mobilné zariadenia. Práve pre herných nadšencov, ktorí uprednostňujú smartfóny a tablety, je vhodná nová aplikácia Live screen streaming od Sony.

Aplikácia je vytvorená tak, aby hráčom priniesla čo najjednoduchšie možnosti pre streamovanie obsahu, ktorý sa zobrazuje na displeji zariadenia. Hoci primárne by malo ísť o hry, nikde nie je napísané, že rovnakým spôsobom nemôžete streamovať video z akejkoľvek inej aplikácie alebo iba z prostredia zariadenia. Pre hráčov je tiež pripravené prepojenie s platformou Twitch.TV a YouTube, a tak si bude môcť každý nájsť vhodný priestor, kde by chcel zverejňovať svoj obsah.

xperia-streaming

Jedinou, no pomerne veľkou prekážkou, je, že pre stiahnutie a spojazdnenie tejto aplikácie potrebujete podporované zariadenie Xperia. Ak takéto zariadenie vlastníte, tak vám už nič nebráni v tom spraviť si vlastný kanál, kde budete streamovať vaše hranie. Možno práve streamovanie mobilných hier je to, o čo by mali súčasní herní nadšenci veľký záujem.

Zdroj: XperiaBlog via pocketnow

9.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+