MojAndroid

Rozoznávanie tváre Face ID spoločnosti Apple bolo rozhodne obrovským úspechom. Žiaľ, na smartfónoch s Androidom, vrátane vlajkových lodí (ako napríklad Huawei Mate 20 Pro), nie je táto funkcia až tak presná ako na zariadeniach Apple. Často sa hovorí, že Face ID neponúka primerané bezpečnostné opatrenia a nemalo by byť nasadené napríklad pre finančné transakcie. Tento fakt by sa však čoskoro mal zmeniť, pretože spoločnosť Sony údajne pracuje na novej generácii technológie rozpoznávania tvárí, ktorá by mala byť k dispozícii v ich smartfónoch koncom roka 2019.

Novinku o pripravovanej technológii odhalil pred pár dňami vedúci divízie Sony sensor – Satoshi Yoshihara. Naznačil, že spoločnosť vyvinula nové 3D senzory pre prednú aj zadnú kameru a snaží sa zvýšiť ich produkciu. Výrobu je potreba podporiť, pretože niektorí výrobcovia smartfónov údajne o technológiu už prejavili záujem.

Funkcia rozpoznávania tváre nebude jedinou

3D kamery budú pravdepodobne vykonávať rôzne funkcie, pričom rozpoznávanie tváre bude tou najvýraznejšou. 3D rozpoznávanie tváre od Sony by malo byť dokonca presnejšie a spoľahlivejšie ako 3D skenovanie, ktoré priniesol Apple spolu s Face ID a ktoré výrobcovia ako Huawei a Xiaomi napodobili. Mechanizmus 3D rozpoznávanie tváre má byť výrazne odlišný od Face ID mechanizmu. Nové 3D kamery od Sony používajú tzv. pulzujúce laserové signály a merajú, ako dlho trvá, kým sa impulz odrazí. Inšpirácia pre tento mechanizmus sa našla v prírode, mechanizmus je podobný schopnosti echolokácie, ktorú využívajú netopiere.

Podľa Sony nová technológia vytvára podrobnejší model tváre používateľa a môže pracovať až do vzdialenosti 5 metrov. Výroba 3D senzorov kamier je naplánovaná na začiatok leta 2019. Mohli by sa objaviť už vo vlajkových lodiach vydaných koncom roka 2019 a začiatkom ďalšieho roka. Mohla by to byť technológia, vďaka ktorej okamžite upadnú do zabudnutia zabudované senzory na odtlačky prstov? Počkáme a uvidíme. :-)

5.1.2019
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+