MojAndroid

Je to potvrdené! Sony, ktorý pred nedávnom plánoval kúpu zvyšného podielu v spoločnosti Sony Ericsson sa k tomuto kroku nakoniec odhodlal za cenu neuveriteľných 1,05 miliardy eur.

Sony Ericsson vznikol pred desiatimi rokmi spojením divízie mobilných telefónov Sony so spoločnosťou Ericsson. Vtedy bol podiel oboch spoločností v novo vzniknutej inštitúcii 50%, no kúpou Ericssonu získa Sony 100%, vďaka čomu bude môcť rozšíriť portfólio svojich audio, TV a iných produktov a začať sa naplno angažovať aj na stále sa rozvíjajúcom trhu so smartfónmi. Kúpou navyše získa do vlastníctva aj päť patentov týkajúcich sa bezdrôtových technológií pre slúchadlá. Konečné uzavretie dohody čaká ešte na schválenie príslušnými regulačnými orgánmi  a odhaduje sa na január budúceho roka.

Zdroj: phandroid.com

27.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+