MojAndroid

Technológie sa posúvajú neustále dopredu, a tak nás vôbec neprekvapuje, že aj tradiční výrobcovia spotrebičov a mobilných zariadení vstupujú do nových oblastí a technologických segmentov. Najnovšie nás prekvapila japonská spoločnosť Sony, ktorá verejne prehlásila, že chce vytvoriť vlastné inteligentné šošovky. Podala si už aj návrh na patentovom úrade, a tým vlastne vyzvala Samsung do konkurenčného boja. Inteligentné šošovky totižto plánuje vyrábať aj najväčší výrobca smartfónov na svete.

sony-inteligentne-sosovky

Inteligentné šošovky od Sony však majú byť trochu odlišné. Má ísť skôr o akýsi fotoaparát v oku, ktorý bude okrem snímača ponúkať aj úložisko pre fotografie a video. Snímky zachytíte obyčajným žmurknutím a podľa predbežných informácií bude mať takýto fotoaparát v šošovke aj optickú stabilizáciu a automatické zaostrovanie. Zatiaľ je celý koncept tejto šošovky iba hudbou budúcnosti, no vývojári v laboratóriách Sony vraj už teraz pracujú na jeho realizácii. Nuž, sami sme zvedaví, kedy budeme môcť fotiť okoloidúce slečny iba šarmantným žmurknutím. :-)

sony-inteligentne-sosovky2

Náš tip
Inteligentné šošovky od Samsungu by mali mať displej aj kameru

Zdroj: FPO

2.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+