MojAndroid

Parametrom, ktorý momentálne asi najviac ovplyvňuje rozhodovanie zákazníka pri výbere smartfónu, je dnes jednoznačne fotoaparát. Hlavný podiel na tomto trende majú sociálne siete pre zdieľanie fotografií a videí. Veľa ľudí sa pomocou nich snaží aj uživiť. Niektorí influenceri na Instagrame a vlogeri na YouTube zarábajú miliónové sumy.

Pre futbalistu Cristiana Ronalda je napríklad príjem z Instagramu vyšší než jeho oficiálny plat v FC Juventus. Zárukou takého úspechu je aj kvalitný fotoaparát v smartfóne. Áno, nie všetky fotky sú fotené len smartfónmi. Ale teda, väčšina z nich využíva foto snímače od spoločnosti Sony, ktorá teraz poodhalila najnovší typ Sony IMX686. Informáciu priniesol server GSMarena.

Kvalitu snímača odhalilo reklamné video

Nový foto snímač ukázala japonská spoločnosť na čínskej sociálnej sieti Weibo. Snímač by mal byť nástupcom veľmi populárneho modelu Sony IMX586, ktorý bol jedným z prvých 48-megapixelových snímačov. Rozlíšenie novinky zatiaľ Sony nešpecifikovalo, ale predpokladá sa, že by sa malo pohybovať medzi 60 až 64 megapixelmi. Na sociálnej sieti bolo zverejnené video, ktoré ukazuje snímky z foto snímaču pri rôznych situáciach a scenériách. Bohužiaľ, snímky v plnom rozlíšení nie sú k dispozícii a uspokojiť sa musíme len so screenshotmi z videa.

Na trh príde až budúci rok

Z videa sa dá pri snímkach nočnej oblohy poznať, že snímač má podporu optickej stabilizácie. Pokiaľ sa pýtate, akým smartfónom boli snímky vyfotografované, tak odpoveď je jednoduchá. Žiadnym. Foto snímač bol pri fotení pripojený ku klasickému PC. Do smartfónov bude nasadený až budúci rok. A určite bude čeliť veľkej konkurencii, pretože už teraz sú na trhu prvé smartfóny so 64-megapixelovými snímačmi. Nedávno bol dokonca predstavený prvý smartfón so 108-megapixelovým snímačom Xiaomi Mi Note 10.

Náš tip
Ako fotí kompaktná vlajková loď Sony Xperia 5? | FOTOmánia

 

13.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+