MojAndroid

Sony je jednou z najväčších spoločnosti, ktorá dodáva senzory do mobilných zariadení. Firma práve oznámila dostupnosť svojho nového senzora s označením IMX586. Podľa sony sa jedná o senzor, ktorý má najmenšiu veľkosť pixelu na svete, len 0.8 μm. Vďaka tomu vraj dokázali zvýšiť rozlíšenie až na 48 efektívnych megapixelov.

Náš tip
10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

Keď sa pozrieme na výkon, Sony IMX586 vraj môže súperiť s výkonnými SLR fotoaparátmi a umožní používateľom vytvárať naozaj veľmi kvalitné fotografie pomocou smartfónov. Senzor obsahuje technológiu kontroly expozície a funkciu spracovania signálu priamo do obrazového snímača. To umožňuje výstup v reálnom čase a oveľa lepší dynamický rozsah, ktorý by mal byť až 4 krát lepší, ako ponúkajú dnešné konvenčné riešenia. IMX586 používa farebné filtračné pole Quad Bayer, v ktorom priliehajú 2×2 pixely v rovnakej farbe. Tým je zaistená vyššia citlivosť pri snímaní. Pri fotografovaní v slabom osvetlení sa pridá signál zo štyroch susedných pixelov, čo má za následok jasnejšie fotografie s menším množstvom šumu.

Predaj začne v septembri

Predaj tohto nového senzora začne v septembri, no kedy sa objavia prvé smartfóny, ktoré ho budú obsahovať, zatiaľ nevieme. Pravdepodobne sa tak stane až niekedy v budúcom roku, no nechajme sa prekvapiť.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+