MojAndroid

Spoločnosť Sony patrí medzi tých výrobcov smartfónov, ktorí sa venujú rôznym ďalším aktivitám a produktom. Ľahko sa potom môže stať, že napriek poklesu predajov smartfónov sa spoločnosti ako celku darí veľmi dobre. To je aj prípad tohto japonského výrobcu, ktorý zaznamenal veľmi dobrý posledný fiškálny rok.

V tom sa príjmy pred zdanením vyšplhali na 2,7 miliardy USD, čo je až 666,5% nárast oproti predchádzajúcemu roku. Operatívny príjem sa zvýšil trojnásobne, čo sú všetko veľmi slušné hodnoty, aké nedosahuje väčšina súčasných technologických spoločností. Výrobca dosiahol tieto skvelé výsledky aj napriek tomu, že filmovej divízii a divízii smartfónov sa veľmi nedarilo. Oddelenie zodpovedné za výrobu telefónov sa prepadlo o 20 % a dosiahlo operatívnu stratu približne na úrovni pol miliardy dolárov.

sony-xperia-x-performance-10

Najväčším ťahúňom spoločnosti bolo herné oddelenie, ktoré je zodpovedné za hernú konzolu PlayStation 4, hry, videá a hudbu. Táto divízia dosiahla príjem na úrovni 785 miliónov dolárov, vďaka čomu sa z veľkej miery postarala o celkové výborné finančné výsledky. Uvidíme, ako sa teraz výrobca postaví k situácii, kedy je výroba smartfónov skôr príťažou a v ostatných divíziách sa očividne ukrýva množstvo potenciálu.

Zdroj: Sony via pocketnow

30.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+