MojAndroid

Začiatkom decembra minulého roka začala spoločnosť Sony s aktualizáciou svojich zariadení na Android 4.3 Jelly Bean. Nová verzia priniesla okrem iného aj natívnu možnosť zmeny témy celého systému, priamo z nastavení zariadenia. Používatelia tak nemusia používať alternatívny launcher alebo iné modifikácie, aby si prispôsobili dizajn prostredia podľa svojich predstáv. Aj napriek tejto možnosti však mnoho ľudí o tejto funkcionalite nevie a preto sa v Sony rozhodli zverejniť rozhovor s Andreasom Schönom, človekom, ktorý je súčasťou tímu zodpovedného za témy pre Xperie.

Schön v interview vysvetľuje, že v témy pre Xperie dokážu dizajnovo zmeniť až 280 rôznych súčastí systému, pričom Sony plánuje tento rozsah aj naďalej rozširovať. V tomto momente dokážu témy zmeniť vzhľad home tlačidla, tlačidiel v multitaskingu, farbu notifikačnej lišty, nastavenia, a mnoho mnoho iného. Zaujímavým príkladom je téma s názvom Triflat, ktorú si stiahlo už viac než 100 000 používateľov. Tá naozaj zmení systém na nepoznanie. V súčastnosti je však dostupných len niekoľko ďalších tém, no veríme, že sa v budúcnosti bude ponuka ešte naďalej rozrastať.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Sony

11.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+