MojAndroid

Sony predstavilo dizajnový doplnok pre všetkých, čo majú radi príjemné posedenia so svojimi priateľmi, alebo len chú tráviť voľné chvíle v príjemnej atmosfére nočného osvetlenia a hudby. Novinka s názvom Sony Glass totižto spája bezdrôtový Bluetooth reproduktor a žiarovku do jedného zariadenia, ktoré svojim vyhotovením pripomína lampáš.

sony

Reproduktor je vyrobený zo skla a kovu a tak nebude úplne vhodný na pobyty v drsnej prírode. A keďže jeho rozmery tiež nie sú najmenšie, nebude vhodný ani na cestovanie. Určený bude teda skôr na domáce použitie, či na miestach, kde sa nevyžaduje zvýšená odolnosť či portabilita. Samotné zariadenie je vybavené dvomi dvojpalcovými reproduktormi, z ktorých jeden funguje ako pasívna ozvučnica pre reprodukciu nižších tónov. Sony okrem nich využíva aj trojicu pilierov, ktoré slúžia na rozvibrovanie skla pre reprodukciu ešte realistickejšieho zvuku.

sonyglass

Sony Glass podporuje LDAC Bluetooth, ktorý má zabezpečiť kvalitnejší prenos audia. Vstavaná batéria ho má v chode udržať po dobu štyroch hodín, čo by malo postačovať pre krátke posedenia alebo pobyty v prírode. Otázne je, kto si takýto reproduktor bude môcť aj dovoliť. Cena vo výške 800 dolárov je predsa len trochu nadsadená, najmä ak zoberieme do úvahy fakt, že ide len o bezdrôtový reproduktor a žiarovku v peknom obale.

 sony glass2

 

1.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

5 odpovedí na “Sony Glass: Štýlový reproduktor ako lampáš. Zabíja ho cena”

  1. “Samotné zariadenie je vybavené dvomi dvojpalcovými reproduktormi, z ktorých jeden funguje ako pasívna ozvučnica pre reprodukciu nižších tónov.”
    Zaujímalo by ma, aká je aktívna ozvučnica? :)

      • Ja chápem na akom princípe funguje “pasívny reproduktor/žiarič”. Nie je to žiadna novinka a v minulosti to komerčne presadzoval najmä Philips s jeho wOOx zostavami.
        Chcel som len poukázať na nešťastne zvolené slovné spojenie “pasívna ozvučnica”. Ozvučnica je vo svojej podstate ohraničený priestor a nerozdeľuje sa na aktívnu či pasívnu.
        Ozvučnicu v článku by bolo vhodné nahradiť tým žiaričom :)

Pridaj komentár

+