MojAndroid

V minulom roku sme na veľtrhu IFA 2013 v Berlíne mohli po prvý krát vidieť nové príslušenstvo v podobe odnímateľných fotoaparátov Sony QX. Tieto je možné pomocou pomocou špeciálneho držiaku pripevniť priamo k smartfónu alebo fotografovať aj samostatne. Sony dodával aj špeciálne kryty pre svoje smartfóny, ktoré poskytovali väčší komfort. Sony však posúva hranice toho, na akých druhoch sa QX10 a QX100 budú môcť upevniť. Predstavil totižto nový držiak SPA-TA1, ktorý umožní pripevniť tieto zariadenia aj na Android tablety.

 SPA-TA1

Nový adaptér sa objaví na Japonskom trhu 4. apríla a za cenu 25 EUR (cena v prepočte z japonského kurzu) vám umožní pripevniť externé fotoaparáty QX10 a QX100 k vášmu tabletu. Držiak sa skladá zo šiestich častí, ktoré umožnia upraviť veľkosť držiaka pre niekoľko veľkostí, od tabletofónu až po veľký tablet. Použivanie tabletu ako prostriedok na fotografovanie je však zložitá a aj často rozoberaná situácia, no spoločnosť Sony sa zdá byť v tomto smere bezstarostná.

SPA-TA1 SPA-TA1 SPA-TA1

Náš tip
Sony QX100 a QX10: Odnímateľné objektívy od Sony [IFA 2013] [FOTO]

Zdroj: pocketnow, sony

29.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+