MojAndroid

Android aplikácia s názvom Folding@Home, ktorá má pomôcť nájsť liek na Alzheimerovu chorobu, Parkinsonovu chorobu alebo rakovinu sa dočkala rozšírenia na operačný systém Android 5.0 Lollipop a ďalšie zariadenia výrobcov iných značiek. Začiatkom roka sa aplikácia dostala do obchodu Google Play vo forme beta verzie, fungujúca len na vybraných zariadeniach z rádu Xperia Z.

Aplikácia využíva výkon smartfónu alebo tabletu počas jeho nečinnosti (napr. počas spánku) na vedecké výpočty a pomáha tak vedcom zo Stanfordskej univerzity nájsť liek na choroby. Aplikácia funguje tým spôsobom, že univerzita pošle výpočtovú úlohu skladania do vašich zariadení prostredníctvom aplikácie. Váš telefón v čase, keď ho nevyužívate úlohu vyrieši a výsledky sa odošlú späť do Stanfordu.

Je skvelé vidieť, že aplikácia sa dostáva aj do ostatných zariadení konkurenčných výrobcov aj napriek tomu, že je z produkcie Sony. Aplikácia je stále však nekompatibilná s niektorými tabletmi alebo staršími smartfónmi, ako je Nexus 4, Galaxy Nexus alebo Galaxy Note II. Dostupnosť na vašom zariadení si môžete vyskúšať priamo v obchode Google Play, napríklad prostredníctvom nášho odkazu nižšie.

Zdroj: xperiablog

27.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+