MojAndroid

Stretnutie výrobcov displejov, ktoré nie je tak významné, ako ostatné technologické výstavy výrobcov mobilných zariadení, Society for Information Display, prinieslo niekoľko zaujímavých odhalení. Medzi iným aj to, ktoré predstavila spoločnosť Sony. Je to OLED displej s flexibilnou technológiou a veľkosťou 9,9 palca.

Displej nemá revolučné rozlíšenie, len 960 x 540 bodov pri hustotue111 bodov na palec. Zaujímavosťou však je, že pri výrobe bolo odstránené sklo, a teda displej je plne flexibilný. Je vyrobený zo substrátu používaného pri iných displejoch.

Tento proces výroby by mohol byť zaujímavý najmä pre segment tabletov, ktoré by tak získali lepšie zobrazenie pri nižšej spotrebe energie, ktorej hlavným „hltačom”, je na mobilných zariadeniach práve zapnutý displej, omnoho viac, ako výkonné procesory alebo množstvo aplikácií bežiacich na pozadí.

Zdroj, foto: Tech-On!

14.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+