MojAndroid

Záujem o smartfóny Sony v posledných rokoch opadá, čo sa prejavilo aj na ziskoch spoločnosti. Mobilná divízia spoločnosti bola len minulý rok v strate približne na úrovni 544 miliónov dolárov. Najnovšie finančné výsledky spoločnosti však ukazujú, že posledný štvrťrok minulého roka zakončila v plusových číslach, a to aj napriek tomu, že predala menej smartfónov.

Príjmy spoločnosti boli na úrovni 2,143 miliardy dolárov. To predstavuje 35,3% medziročný pokles, ktorý spôsobil najmä menší záujem o telefóny tejto značky v Európe a ďalších regiónoch, kde muselo Sony robiť škrty v rozpočtoch.  Aj napriek tomu je však v zelených číslach, za čo vďačí efektívnejšiemu hospodáreniu a smartfónov, ktoré ľudia aj naozaj kupujú. Zisky mobilnej divízie činili 183 miliónov dolárov.

Ako sa bude vyvíjať finančná situácia v tomto roku je zatiaľ len veľmi ťažké odhadnúť. Všetko záleží od toho, aké smartfóny nám Sony ukáže na MWC koncom februára a v ďalších mesiacoch počas celého roka. Už teraz vieme, že sa môžeme tešiť napríklad na nástupcov Xperie XA, Xperie X a Xperie X Performance. Novú vlajkovú loď predstaví pravdepodobne až neskôr v priebehu roka.

Zdroj: androidauthority

 

3.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+