MojAndroid

Sony (Ericsson) uviedol na svojom blogu, telefóny z roku 2011 Xperia, rovnako ako najnovšie modely Xperia S a Xperia Ion, majú plnú podporu ruského systému GLONASS, čo je podporná služba na určovanie polohy vrátane GPS.  GLONASS je prevádzkovaný ruskými silami vzdušnej obrany a je niečo podobné ako GPS, len je nezávislé od GPS. Pomocou údajov z oboch služieb je možné presnejšie určiť trasu alebo aktuálnu polohu používateľa, najmä ak ide o mestá s veľkými budovami a úzkymi uličkami.

Sony tvrdí, že všetky prístroje vybavené Snadragon S2 a S3 čipmi plne podporujú aj GLONASS a GPS, aby na nich mohli používatelia lepšie určiť svoju polohu. Znamená to, že ak máte Xperiu z roku 2011 alebo  Xperia S alebo Ion, môžete byť vo výhode oproti zariadeniam, ktoré používajú len GPS. Ďalšie podrobnejšie informácie nájdete na blogu SE.

Zdroj, foto: blogs.sonyericsson.com

24.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+