MojAndroid

Sony Ericsson sa snaží ukázať svetu, že vedia ako na to. Na rozdiel od mnohých iných výrobcov, ktorý držia svoje upravené verzie Androidu pekne “v trezore,” Sony Ericsson zvolil úplne opačný, verejnosti určite sympatickejší prístup. Prednedávnom ponúkli riešenie na odblokovanie bootloadera na 4 zo svojich Android telefónov, a teraz dokonca na svojom oficiálnom vývojárskom blogu uverejnili návod, na vytvorenie vlastného buildu operačného systému Android.

Krok za krokom sa dozviete ako skompilovať, flashnúť a nabootovať svoju verziu Androidu na Xperiu Arc, Xperiu PlayXperiu Neo. V návode nájdete odkazy na všetky potrebné nástroje, a aj niekoľko rád ohľadom úpravy zdrojového kódu linuxového jadra a konfigurácie.

Takýto návod je pre všetkých vývojárov jadra Androidu ako čisté zlato. Sony Ericsson týmto uľahčuje vývojárom boj proti výrobcom telefónov a ich ochranných opatreniam, poskytnutím praktického návodu a podpory na fóre XDA-Developers. Keby sa tak aj iní výrobcovia vybrali v ich šľapajách.

Zdroj: Android CentralSony Ericsson Developer Blog

10.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+