MojAndroid

Sony Ericsson plánuje ako jeden z prvých výrobcov implementovať NFC čipy do svojich zariadení s OS Android. NFC alebo aj Nier Field Communication je technológiá, ktorá podporuje bezdrôtové spojenie a výmenu dát medzi dvoma zariadeniami do vzdialenosti 10 cm. Zariadenia NFC sú tak použiteľné pre bezkontaktné platby mobilným telefónom. Google predstavil svoju víziu mobilných pladieb cez aplikáciu Google Wallet. Sony Ericsson začína spoluprácu so spoločnosťou NXP, ktorá zabezpečuje implementáciu aj do telefónu Google Nexus S. 

Citát jedného zo zamestnancov spoločnosti NXP:

Sony Ericsson intends to use the NXP PN65 NFC solution in their Android-based smartphones, which includes the NFC radio controller, the embedded secure element and NFC software.

Sony Ericsson plánuje používať NXP PN65 NFC technológiu vo svojich Android zariadeniach, ktoré zahŕňajú aj NFC radio controller so zabudovaným bezpečnostným komponentom a NFC softvérom.

Budúci majitelia zariadení od Sony Ericsson tak budú medzi prvými, ktorí začnú používať platby cez Google Wallet. Táto technológia má potenciál byť kľúčovou vlastnosťou do budúcnosti, preto podpora tejto technológie aj zo strany ostatných výrobcov je pre Google kľúčová. NFC je aj súčasťou nového operačného systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Čo si myslíte o využítí NFC a Google Wallet v praxi? Je táto funkcia platenia mobilom pre vás zaujímavá? Napíšte svoj názor do komentárov.

17.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+