MojAndroid

Sony Ericsson potvrdil pred niekoľkými dňami podporu, vďaka ktorej bude takmer na všetky svoje rady Xperia vytvárať plnú podporu z vlastných ROM CyangenMod. Teraz SE vyšiel s ďalšou novinkou: podporou nezávislých vývojárov, o ktorej informoval na svojom blogu vývojárov World.

Karl-Johan Dahlström, riaditeľ pre vývojárov, vysvetľuje:

„Sony Ericsson Developer Program sa stretol s veľkým záujmom vývojárskej komunity a hoci Sony Ericsson nepodporuje všetky aktivity nezávislých vývojárov, uvedomujeme si, že vlastné ROM, sú súčasťou otvoreného systému Android. Preto sme sa rozhodli pomôcť skupine vývojárov s názvom “FreeXperia”. Celková otvorená vývojárska komunita je potrebná pre Sony Ericsson, a dúfame, že sa z nej poučíme. FreeXperia skupina bola podporovaná zariadeniami a technickým know-how, a dnes tvoria vlastné ROM, na základe CyanogenMod, pre niekoľko našich najnovších telefónov Xperia ™, vrátane Xperia ™ PLAY a Xperia ™ Arc.“

Na jar v tohto roku oznámil Sony Ericsson otvorenie svojich bootloaderov na telefónoch Xperia. Prišla iniciatíva vytvoriť vlastné linuxové jadro, no a dnes SE podporuje skupinu vývojárov FreeXperia. Dôvodom týchto postupných krokov bolo presvedčenie, že Android je otvorený systém a zároveň je to možnosť, ako získať nové poznatky a možnosti vývoja.

„FreeXperia už nejaký čas pracuje na vlastnej CyanogenMod ROM pre najnovšie telefóny Xperia. Podpora prišla vo vzdelávaní a vysvetľovaní niektorých komplikovanejších pasáží telefónov Xperia. Poskytli sme niekoľko riešení, bolo potrebné vysvetliť a pomôcť s rôznymi zákutiami. To sa týkalo fotoaparátu, knižníc a binárnych súborov, ktoré čoskoro sprístupníme pod špeciálnou licenciou EULA. Podporili sme aj prácu s približne ďalšími 20-timi zariadeniami,“ uzatvoril Karl-Johan Dahlström.

Zdroj: http://www.androidcentral.com/ ,  http://blogs.sonyericsson.com/

 

1.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+