MojAndroid

V poslednom čase sa akoby vrece roztrhlo s rôznymi beta a alfa verziami najnovšieho OS pre smartfóny – Ice Cream Sandwich. Po Huawei a Samsungu nasleduje alfa verzia ICS od spoločnosti Sony Ericsson (onedlho len Sony) pre niektoré zariadenia Xperia – Arc S, V Neo a Ray.

Alfa verzia nie je prednostne určená na všeobecné používanie, a tak má niekoľko obmedzení a je určená predovšetkým na testovanie samotného OS v praxi. Existujú preto niektoré obmedzenia v podobe limitovanej funkčnosti:

Aplikácie od Google nie sú zahrnuté

Je vypnutá možnosť telefonovania – nenačíta SIM karty a vypnutie modemu
Bluetooth ™ je vypnutý
Wi-Fi ® je vypnutý

ANT + vypnutý
FM-rádio sa vypne

Zdá sa, že po nainštalovaní s telefónom ani nepohnete, teda inštalácia je v podstate zbytočná. No existujú niektoré funkcie a prostredie, ktoré si stále môžete vyskúšať:  

Nový písmo “Roboto”
Nová téma “Holo”
Ovládanie hudobného prehrávača pod zámkom obrazovky
Aktualizované užívateľské rozhranie v Nastavenia.
Aktualizované užívateľské rozhranie vo webovom prehliadači.
Aktualizované užívateľské rozhranie a interakcie s novým barom pre správy.
Aktualizované užívateľské rozhranie pre lepší multitasking.
Posunom môžete odmietnuť oznámenia, úlohy a karty prehliadača v oznamovacom menu.

Aby bolo možné vyskúšať túto alfa verziu, je potrebné mať odomknuté zariadenie. Pre bližšie informácie navštívte SE Developer’s Blog .

Zdroj: www.androidpolice.com

 

 

19.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+