MojAndroid

Sony je už dlhoročným lídrom vo výrobe fotografických snímačov nielen pre digitálne kompakty a zrkadlovky, ale aj pre mobilné telefóny. Tie sa postupne stávajú jedným z hlavných zdrojov snímkov bežných používateľov, ktorí ich používajú pri všetkých možných príležitostiach. Snímače od Sony používajú aj také spoločnosti, ako Apple a Samsung, ktoré kvalitou fotoaparátov v mobilných zariadeniach patria medzi absolútnu špičku. Kam ďalej sa však posunie vývoj fotografických snímačov v nasledovných rokoch?

Podľa Sony sa už v budúcom roku stanú mainstreamom duálne fotoaparáty. Hoci už v predchádzajúcich rokoch sme sa dočkali niekoľkých zariadení s duálnou zostavou snímačov, až v budúcom roku by mali zažiť skutočný boom. Nástup duálnych fotoaparátov mohol byť pritom podľa japonského výrobcu oveľa rýchlejší. Ako ale uvádza, vzhľadom na klesajúci záujem o high-end zariadenia, sa nemá kam ponáhľať.

“Na budúci rok, bude platforma duálnych fotoaparátov používaná, dúfame, všetkými najväčšími výrobcami. Avšak, ako som už povedal, trh so smartfónmi rastie, ale high-end segment naopak spomaľuje. To môže ovplyvniť výrobné plány smartfónov s duálnym fotoaparátom. Preto veríme, že skutočný štart, vzostup smartfónov s takýmto fotoaparátom, nastane až v roku 2017,” hovorí finančný riaditeľ Sony Kenichiro Yoshida.

Duálny fotoaparát môže mať oproti bežnej zostave niekoľko výhod. Jednou z nich môže byť možnosť vytvárať širokouhlejšie zábery, snímky s väčšou hĺbkou ostrosti, ako aj lepšie snímky vytvorené v noci. Výhodou môže byť aj schopnosť vytvoriť skutočné optické priblíženie, a to použitím dvoch šošoviek s rôznym stupňom zoomu.

Zdroj: androidauthority

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+