MojAndroid

Sony predstavil nový tablet s 13,3-palcovým e-ink displejom, ktorý ide v šľapajách svojho predchodcu. Oproti nemu ale prináša vyššie rozlíšenie displeja 1650×2200 bodov. Nová generácia taktiež prináša tenšie a ľahšie telo, no a samozrejme aj rýchlejšie procesor. Podľa Sony je zariadenie približne tak hrubé ako balík s 30 papiermi. Samozrejmosťou je podpora práce so stylusom.

DPT-RP1, tak sa tablet volá, dopĺňa aj desktopový softvér, ktorý slúži k prevodu bežných webových stránok a dokumentov do PDF. Tie je potom možné bezdrôtovo preniesť priamo do zariadenia. PDF je zároveň jediným podporovaným formátom, takže Sony DPR-RP1 nie je náhradou za bežný Kindle alebo inú elektronickú čítačku kníh. Určená je však pre všetkých biznismenov, prípadne vedcov a právnikov, ktorí chcú obmedziť používanie klasického papiera na minimum.

Náhrada za bežne dostupný papier vás však vyjde pomerne draho. Nový DPT-RP1 je podobne ako predchodca pomerne drahým zariadením a Sony si zaň pýta niečo cez 700 dolárov. U nás si ho samozrejme oficiálne nekúpite a dostupný bude zrejme iba v zahraničí. Konkrétne v Japonsku sa ma začať predávať niekedy od júna tohto roka.

Zdroj: theverge

11.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+