MojAndroid

Spoločnosť Sony predstavila novú platformu pre davové financovanie, ktoré bude určené pre získavanie finančných prostriedkov na podporu projektov svojich zamestnancov. Platforma, ktorá je dostupná zatiaľ len pre Japonsko, vystupuje pod názvom First Flight a bude umožňovať priamu kúpu či predobjednávky zariadení vytvorených v spoločnosti.

 

First Flight už teraz ponúka hneď 3 zariadenia – MESH Smart DIY kit, hodinky FES e-ink watch a ovládač HUIS Remote Controller. Práve hodinky s e-ink displejom, ktoré si môžete pozrieť na videu nižšie zaujali najväčšiu pozornosť. Ohybné vlastnosti tzv. elektronického papiera umožnili autorom pokryť zobrazovacím panelom nielen prednú časť, ale aj náramok. Vďaka tomu môžu používatelia meniť vzhľad úplne celej konštrukcie. Ako sme už spomínali, tento produkt je dostupný zatiaľ len pre japonských zákazníkov, ktorí si hodinky môžu predobjednať za 29700 yenov (v prepočte 217 eur).

 

Sony bude prostredníctvom platformy podporovať nové podnikateľské aktivity, ktoré sa budú odvíjať od skutočných potrieb trhu. Zamestnanci tiež získajú väčšiu slobodu pri vývoji nových projektov, čo môže viesť k veľmi zaujímavým riešeniam. Dúfame však, že spoločnosť rozšíri dosah platformy aj do iných krajín.

Zdroj: Sony

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+