MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie nie je vo svete mobilných telefónov nič novým. Takýto spôsob nabíjania nielenže uľahčuje spôsob, akým telefóny nabíjame, ale umožňuje integrovať nabíjacie podložky aj priamo do nábytku, či iných predmetov bez toho, aby narušili ich čistý dizajn. Dnes však nebudeme hovoriť o klasickom bezdrôtovom nabíjaní. Sony totižto uvažuje, že v budúcnosti k nabíjaniu využije technológiu NFC. Tento nápad si spoločnosť poistila aj patentom.

Fungovať to má veľmi jednoducho. Stačí ak k sebe priložíte dve zariadenia, ktoré budú podporovať nabíjanie cez NFC. Samozrejme, nápad je to dobrý, len treba dodať, že aby sa nabíjanie mohlo realizovať, je potrebné cez vzduch do druhého zariadenia odoslať oveľa viac energie ako je to v prípade dnešného NFC. Otázna je tiež efektivita takéhoto nabíjania. V prípadoch núdze však môže táto technológia pomôcť.

Zdroj: pocketnow

 

17.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+